Yalova'daki seçimle ilgili YSK'ya yapılan başvuru

Yalovadaki seçimle ilgili YSKya yapılan başvuru
Yalova Belediye Başkanı Salman: "Çok istiyorlarsa 1 Haziran'daki seçimin altına imza atmaya iki sefer hazırım. Hodri meydan diyorum Yakup Koçal'a. Bu seçmen, bu Yalova, 30 Mart'ta Yakup Koçal'a en güzel cevabı vermiştir. Gerekirse 1 Haziran'da daha da ser

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "Çok istiyorlarsa 1 Haziran'daki seçimin altına imza atmaya iki sefer hazırım. Hodri meydan diyorum Yakup Koçal'a. Bu seçmen, bu Yalova, 30 Mart'ta Yakup Koçal'a en güzel cevabı vermiştir. Gerekirse 1 Haziran'da daha da sert bir cevabı vereceğine eminim" dedi.

 Salman, 30 Mart yerel seçimlerinden sonraki ilk meclis toplantısı için CHP grubu ile Yalova Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda hazır bulundu. AK Partililerin grup kararı gereği toplantıya katılmaması nedeniyle çoğunluk sağlanamadı. Bunun üzerine Başkan Salman, toplantıyı 14 Nisan Pazartesi günü saat 15.00'e erteledi.

Daha sonra salonda bulunan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Salman, Zamandan ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetimi (ZAMBAK) projesini kaldırdığı için AK Parti adayı Yakup Koçal tarafından cehaletle suçlanmasını iddia ederek şöyle konuştu:

"ZAMBAK projesi, dünyanın hangi yerinde, hangi kurumunda, hangi şirketinde ve nasıl uygulanıyormuş ben gerçekten merak ediyorum. Sayın Yakup Koçal, ütopik projeleri çok sever. Gece evinde yatar, rüyasında gördüğü projeyi uygulamaya geçirir. Bu acı gerçeği söylemek durumundayım. ZAMBAK projesi, maalesef belediye personelini laçka duruma getirmiş. Hiçbir şey artık eskisi gibi gitmeyecek. Belediyedeki bu hantal yapı sonlandırılacak. Bunu zaten zaman içinde herkes gözlemleyecek. 'ZAMBAK projesini iptal etmek gericiliktir, acemiliktir, cehalettir' diyorsa ben belediyenin, kamunun, Yalova'nın, Yalovalı'nın parasını onlar gibi çarçur etmeyeceksem, belediyelerin halkın paralarıyla seçim döneminde trilyona varan yemek yedirmeyeceksem, 40 bin liralık şemsiye almayacaksam, kitap adı altında Kur'an-ı Kerim alıp İslam dinini siyasete alet etmeyeceksem, ki bunların hiçbiri olmayacak. Ben cehaleti kabul ediyorum. Ben buradaki rant çetesini dağıtmaya geldim. Yalova'da bana inandı, güvendi. Bu yetkiyi bana verdi."

AK Parti'nin seçim itirazlarına da değinen Salman, "O ZAMBAK'ı bıraksın da seçimde hileli kullandırdığı oyların hesabını versin. Tutup da ondan sonra bana ve partime mesnetsiz iddialarda bulunmasın, çamur atmasın. Çok istiyorlarsa 1 Haziran'daki seçimin altına imza atmaya iki sefer hazırım. Hodri meydan diyorum Yakup Koçal'a. Bu seçmen, bu Yalova, 30 Mart'ta Yakup Koçal'a en güzel cevabı vermiştir. Gerekirse 1 Haziran'da daha da sert bir cevabı vereceğine eminim. Benim devam eden projelerle ilgili eğer doğruysa sonlandırmakla ilgili bir niyetim yok" diye konuştu.

CHP'li meclis üyesi Faruk Kırtay ise AK Partili belediye meclis üyelerine seslenerek, "Biz istifa ederek yeniden belediye meclisinin de seçiminin yapılmasını istiyoruz. Biz de bu konuda hodri meydan diyoruz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com