Yalvarıyorum hükümetin projelerine dava açmayın

Yalvarıyorum hükümetin projelerine dava açmayın
İzmir Ticaret Odası Başkanı, hükümetin İzmir'e yönelik projeleriyle ilgili meclis üyelerine seslendi: dava açmayın

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, odanın meclis toplantısında konuştu.

VAAT EDİLEN PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Hükümetin seçim öncesinde İzmir'e vaadettiği projeleri hayata geçirmeye başladığına değinen, temeli atılan ya da ihaleye çıkarılan projeleri örnek gösteren Demirtaş, pazar günü temeli atılan Konak Tüneline bazı meslek odalarının dava açmaya hazırlandığını da üzülerek öğrendiğini söyledi.

Daha önce Çeşme'deki planlamalar ile liman bölgesine yönelik açılan davaların sürdüğünü hatırlatan Demirtaş, açılan davaların İzmir için vizyon yaratacak projeleri ve hizmetleri gerilettiğini vurguladı.

Demirtaş, meslek odası yöneticilerine şu sözlerle seslendi:

YALVARIYORUM DAVA AÇMAYIN

İzmir'in geleceğini yaratacak Çeşme ve liman planları davalık yerler. Dava açmaya hazırlanan odalarımızın yöneticilerine bir kez daha seslenmek istiyorum: Yalvarıyorum. Ne istiyorsanız bu konuları ilgili yerlere iletelim, tartışalım ama projeleri durdurmayalım.

Türkiye yüzde 10 büyüyor. İzmir de Türkiye gibi gelişip büyümesin mi? İzmir projeleri için bütün kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Dava açılması geriletiyor. Bu projelerin durması EXPO sürecinde İzmir'de çok yara açacaktır. Asgari müşterekte buluşarak, İzmir'in geleceğini karartmayalım.''

BAKAN'DAN EXPO DESTEĞİ

İZTO yönetimi olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile görüşmeler yaptıklarını dile getiren Demirtaş, Bakan Çağlayan'dan, 2020 EXPO hedefindeki İzmir için taleplerde bulunduklarını belirtti.

Demirtaş, ''EXPO sürecinde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın peşinden ayrılmamamız gerekiyor. Yurtdışı gezilerinde 'bizi eksik etmeyin' dedik. EXPO'nun İzmir'de düzenlenmesine yönelik oy istememiz için Bakan Çağlayan da destek verecek'' diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com