"Yan gelip yatıyorlar"

Yan gelip yatıyorlar
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım: "(İzmirliyiz yaparız) diyenler yan gelip yatıyorlar. 10 senedir İzmir'de 'çöp sorununu çözeceğim' deyip hiçbir şey yapmayanlardan İzmirliler hesap sormalı"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "(İzmirliyiz yaparız) diyenler yan gelip yatıyorlar. 10 senedir İzmir'de 'çöp sorununu çözeceğim' deyip hiçbir şey yapmayanlardan İzmirliler hesap sormalı" dedi.

Buca ilçesindeki balık, sebze ve meyve halini ziyaret eden Yıldırım, burada bir mezata katıldı. Bir kasa sardalye balığının satışını gerçekleştiren Yıldırım, çilek kasalarını da el arabası ile taşıyarak esnafa yardımcı oldu.

Daha sonra İzmir Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği üyeleriyle bir araya gelen Yıldırım, esnafın sorunlarını dinledi. Anadolu'nun yollarını ve tıkanan damarlarını açtığını, 11 yıllık bakanlığı boyunca hayatı daha da kolaylaştırmak için iş yaptığını anlattı.

İzmir'de kimsenin hizmet etmeyen bir belediye ile yaşamak zorunda olmadığını sözlerine ekleyen Yıldırım, şöyle konuştu:

"İzmir'de her şeyden herkes şikayetçi. 'Bu bizim kaderimiz', bununla yaşayacağız' diyorlar. Böyle bir şey yok. Bunu değiştirmek sizin elinizde. Eğer memnun değilseniz, beklentiler karşılanmıyorsa, verdiğimiz desteğin emeğin karşılığını göremiyorsanız gereğini yapmanız gerekir. Çok büyük yatırım, büyük bütçelere ihtiyaç yok. Önemli olan bakış açısı. Yapılanma daha düzgün olabilir. İhtiyaçlar, yeni ne yapılması gerekiyorsa bunlar planlanabilir. Yeter ki sizin ihtiyaçlarınızı gören, sizin dertlerinizle dertlenen yöneticiler olsun. Birbirimizi dinleyebiliyorsak, anlayabiliyorsak her şeyi çözeriz. Biz böyle bir anlayışla geliyoruz. Sürdürülebilir büyük hizmetler yapacağımızı da söylüyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız."

Menemen ilçesinde temaslarda da bulunan Yıldırım, "(İzmirliyiz yaparız) diyenler yan gelip yatıyorlar. Dünyada çöpü vahşi bir şekilde depolayan, şehrin kuzey yarısını çöp dağları ile dolduran başka bir belediye kaldı mı? İzmir'e layık gördüğünüz çöp dağları mıdır? İzmirli bunun hesabını sormalıdır. 10 senedir İzmir'de 'çöp sorununu çözeceğim' deyip, hiçbir şey yapmayanlardan İzmirliler hesap sormalı" dedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com