Yanal "Şampiyon Trabzonspor" dedi mi?

Yanal "Şampiyon Trabzonspor" dedi mi?
Sosyal medyayı sallayan iddia sonrası programın moderatörü Serkan Korkmaz konuyu değerlendirdi.

Fenerbahçe'de teknik direktörlük için Ersun Yanal ismini ön plana çıkarması gündeme bomba gibi otururken devamında iddiaları da getirdi.

A Haber'de Serkan Korkmaz moderatörlüğünde yayınlann Artı Futbol adlı programın 24 Mart 2013 tarihli yayınında tecrübeli teknik direktör Ersun Yanal'ın "2011 yılının şampiyonu Trabzonspor'dur" şeklinde ifadesi olduğu iddia edildi.

Özellikle sosyal medyayı geniş bir şekilde sallayan ve çeşitli spekülasyonlar yapılmasına neden olan iddia ise asılsız çıktı. Programın moderatörü Serkan Korkmaz söz konusu açıklamanın Ersun Yanal'a ait olmadığının altını çizdi. Programın ardından iki gün sonra spor yazarı reklam arasında şöyle bir konuşma geçtiğini yazmıştı:

"AHaber'de Artı Futbol'un bu haftaki konuğu Ersun hocaydı. Yanal, bizim Olcay Çakır'ın "Trabzon sizden sonra, kurduğunuz temeli sağlamlaştırıp şampiyon oldu" dedi, hoca onayladı. Reklam arasında "Hocam 2011'in şampiyonu Trabzon dediniz bu bir dil sürçmesi miydi?" diye sorunca "Hayır bilinçli söyledim" dedi. Ben de kutladım. Bir kez de buradan kutluyorum, ince hesap yapmadan gerçeğin altını çizdiği için. Helal olsun Ersun hoca. Türkiye'nin bildiği gerçekleri söyleyen futbol insanlarına en çok bugünlerde ihtiyacı var. Yüreğine sağlık."

Program tekrar izlendiğinde ise sözlerin Ersun Yanal değil Trabzonspor Genel Kurul üyesi Olcay Çakır ve yorumcu Turgay Demir'e ait olduğu ortaya çıktı. Görüntülerde Şampiyon Trabzonspor sözü karşı taraftan geliyor ve Yanal bunu "Estağfurullah" diyerek karşılıyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com