Yanan Tarihi Cami İbadete Açıldı!

Yanan Tarihi Cami İbadete Açıldı!
Afyonkarahisar'da bir yıl önce elektrik kablolarından çıkan yangında tamamen kullanılamaz hale gelen tarihi Zülali Cami yeniden ibadete açıldı...

Afyonkarahisar'da bir yıl önce elektrik kablolarından çıkan yangında tamamen kullanılamaz hale gelen tarihi Zülali Cami yeniden ibadete açıldı.
Onarım ve bakımı hayırsever işadamı Mehmet Çakmak tarafından yaptırılan tarihi caminin açılışı Ramazan ayı öncesi Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Belediye Başkan Vekili Mahmut Karcı, İl Müftüsü Dursun Kaplan ve vatandaşların katılımıyla ibadete açıldı.

Açılışta konuşan Vali Haluk İmga, caminin tekrar ibadete açılmasına vesile olan hayırsever Mehmet Çakmak'a teşekkür etti. Caminin tekrar ibadete açılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren İmga, hayırsever Çakmak'ın ecdat yadigarı bir eserin bakım ve onarımını yaptırarak yok olmasına izin vermediğini bildirdi.

İl Müftüsü Dursun Kaplan da caminin yeniden ibadete açılmasının büyük önem arz ettiğini söyledi. Yaklaşık bir yıl dolmadan caminin tekrar ibadete açılmasının sevindirici olduğunu aktaran Kaplan, Ramazan'dan önce açıldığı için vatandaşların tarihi camide teravih namazı kılma imkanına kavuştuklarını kaydetti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com