'Yanarak ölen çocuklar var'

'Yanarak ölen çocuklar var'
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Gaziantep' deki bombalı saldırıda 9 vatandaşımız hayatını kaybetti" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Gaziantep'i kana bulayan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu; İşte Atalay'ın açıklamalarından satırbaşları;

Gaziantep Korutürk Caddesi'nde dün akşam yaklaşık saat 19:38'de meydana gelen bir terör olayı yaşandı. Bir büyük bomba yüklü bir aracın orada uzaktan kumanda ile patlatılması olayı. Bununla ilgili şuana kadar ki gelişmeleri değerlendirmelerimizi sizlerle genel hatlarıyla paylaşacağım. 
 
Önce tabi bu olayda şu ana kadar 9 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ağır yaralı hastalarımızdan 13 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti. 9 vatandaşımızı kaybetmiş durumdayız. Şu anda hastanelerde yatan 16 yaralı vardır, toplam 69'du. Bunların 10 tanesi ayakta tedavi edildi, bir kısmı kısa süreli hastanede kaldı. 
 
17 yaralıdan 4 vatandaşımızın yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Diğerlerinin hayati tehlikesi yok. Ameliyatları yapıldı, müdahaleler yapıldı. Biz doğrusu yoğun bakımdaki dört kişiyle ilgili de doktorlarımızdan bilgi aldık.
 
BOMBA YÜKLÜ ARAÇ ÇEKİCİ İLE ŞEHRE SOKULMUŞ
 
Çalıntı bir araç, uzaktan çekici ile dün Gaziantep'e getirildi. Olaydan 4 dakika önce olay yerine indirildi. Çekici biliniyor, şoförü v.s., aracın nereden çalındığı, arkadaşlarımız değerlendiriyor.
 
"OTOMOBİLDE YANARAK ÖLDÜLER"
 
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Gaziantep'teki patlamaya ilişkin, ''Cezaevine ait bir servis aracında 1 şoför, 2 gardiyan hayatını kaybetti. Diğer taraftan en dehşetli olanı, bir binek oto içinde 3 yetişkin vatandaş ve 1 çocuk hayatını kaybediyor. Yanarak bu insanlar vefat ediyorlar. Bir de halk otobüsünde çok sayıda yaralı var. Bu halk otobüsündeki çocuklardan biri sırtından aldığı bir isabetle maalesef şehit oldu'' dedi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com