Yandaş Basının yazarından ilginç Kabataş çalımı

Yandaş Basının yazarından ilginç Kabataş çalımı
Satr Gazetesi yazarı Fehmi Koru, elçilik görevi kesmemiş olacak ki bu sefer de Kabataş olayının bir kurgu olduğunun anlaşılmasından sonra Kabataş'ta sözde tekmelenen türbanlı kadının post-partum depresyonu geçirmiş olduğunu iddi etti.

Haziran direnişçilerinin Kabataş'ta bebeğiyle birlikte türbanlı bir kadına saldırıldığı iddiasının yalan olduğunun ortaya çıkması sonrası Star Gazetesi yazarı Fehmi Koru ilginç bir yolla geri adım attı.

Köşesinde psikologluğa soyunan Koru, yayınlanan görüntülerde fiili bir saldırının görünmediğini belirtirken saldırıya uğradığını iddia eden kadının yakın zamanda doğum yapmış olması nedeniyle "post-partum depresyon” gibi bir hastalığa yakalanmış olabileceğini ve bu nedenle “sözlü” müdahaleyi toplumu meşgul edecek çapta bir saldırı biçimine sokmuş olabileceğini savundu.

"Bir ‘fiili saldırı’ emaresi görünmüyor"

Koru fiili saldırı emaresi görülmediğini şu ifadelerle belirtmekte:

    “Duydunuz, değil mi? Gezi Parkı olayları sırasında tartışma gündemimize girmiş Kabataş’ta saldırıya uğrayan bebekli genç kadınla ilgili haber -nasıl olduysa ancak şimdi çıkan- görüntülerle doğrulanmadı. Aylar sonra ortaya çıkan kamera görüntülerinde genç kadın ve bebek arabası var, etrafında kalabalık da var, ama anlatıldığı türden bir ‘fiili saldırı’ emaresi görünmüyor...

    Hepsi bu kadar mı görüntülerin; bilmiyoruz. Hemen bütün gazeteler, dün, ‘yalan’ sözcüklü manşetlerle çıktı. Anlatıma inanıp konuyu sütunlarında işlemiş yazarlar ve yorumcuların üzerine gidiliyor; ‘’Aldanmışım’’ yollu özürler kabul edilmiyor... Özellikle yoğunlaştıkları birkaç ismin ‘daha ne yapabilirim’ çaresizliğinin keyfini çıkaran çıkarana...”

"Psikolojide bunun adı var: Post-partum depresyon"

Psikologluğa soyunan Koru şu ifadelerle saldırı iddiasında bulunan kadının birkaç ay önce doğum yapması nedeniyle “post-partum depresyon” rahatsızlığına yakalanmış olabileceğini savundu:

    “Olayı işitmesine rağmen üzerinde kalem oynatmamış biri olarak duruma müdahale etmem gerekiyor.

    Eğer Kabataş’ta yaşanmış yakışıksız bir ‘sözlü’ müdahaleyi toplumu meşgul edecek çapta bir saldırı biçimine sokma söz konusuysa gerçekten, bunun sebebini, anlatanın birkaç ay önce doğum yapmasıyla açıklamak mümkün... Psikolojide bunun bir adı da var; ‘post-partum depresyon’ deniyor... Bayağı yaygın örnekleri bulunan ve etkisi altına aldığı genç kadınlarda beklenmeyen ârazlara yol açan bir rahatsızlık bu.

"Bir tür travma.”

Koru'ya göre iftirayı yayanlara tepki göstermek "ayıp"

Koru koyduğu teşhisin ardında şu ifadelerle saldırı iddiasını gerçekmiş gibi yansıtan gazetecilere yapılan eleştirileri “ayıp” ilan etti:

    “Ağızdan ağıza aktaranları, işittiğini kalabalıklar önünde paylaşanları, okurlarına duyuranları kınayabilir, olayı şimdi yaşanan türden bir çarmıha germe vak’asına dönüştürebilir miyiz? Ayıp oluyor gerçekten...” (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com