Yandaş için imar planı değişti!

Yandaş için imar planı değişti!
Beykoz’da üzerinde hiçbir imar izni olmayan arazi yapılaşmaya açıldı. Vatandaşın yıllarca imar izni beklediği alan, Erdoğan’ın aile doktoru Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu vakfa, özel izinle verildi

İstanbul Beykoz’da yaşayanların büyük kısmının imar sorunu, ilçe doğal SİT alanı ilan edildiği için bir türlü çözülemiyor.
 
Vatandaş imar için yıllarca beklerken bazı araziler devlet eliyle kolayca imara açılıyor. Unun son örneği Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi’nde Maliye adına kayıtlı arazilerde yaşandı. Üzerinde hiçbir imar izni olmayan arazi, eğitim, öğretim ve vakıf amaçlarında kullanılmak üzere Başbakan’ın aile doktoru olarak tanınan Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı’na ön izinle verildi.
 
İMAR PLANLARI DEĞİŞTİRİLDİ
 
Kavacık kavşağı ve otoyolunun geçtiği alandaki arazinin önce imar planı değiştirildi. İmar ve yapılaşma yönünden kısıtlı alanlardan oluşan parseller park, oto terminal alanı, Karayolları Yol Kenar Koruma kuşağında iken 14 Ekim 2010’da İBB kararıyla “Özel eğitim tesis alanı” ilan edilerek imara açıldı. Ancak verilen imar yeterli gelmedi. Vakıf yeni bir plan tadilatı teklifi ile belediyeye başvurdu.
 
Bunun üzerine İBB harekete geçti ve 13 Haziran 2012 tarih 1200 sayılı İBB Meclis kararıyla imar planlarında yeni tadilatlar yaptı. (CTK)
 
Haberin tamamı Sözcü gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com