Yandaş işadamından ihalede şok teklif

Yandaş işadamından ihalede şok teklif
TMSF'nin Çukurova'dan devraldığı BMC'nin satışı için ihale düzenlendi.

TMSF’nin Çukurova Holding’den devraldığı BMC’nin satış ihalesi yapıldı. 985 milyon lira muhammen bedel ile satışa çıkan BMC’nin ihalesine bir tek ES Mali Yatırım ve Danışmanlık AŞ katıldı.

 

Kapalı zarf usulüyle yapılan ihalede Es Mali Yatırım ve Danışmanlık 540 milyon lira teklif verdi. İhale başkanı teklif artırılıp artırılmayacağını sordu. Bunun üzerine Es Mali Yatırım ve Danışmanlık teklifi 550 milyon liraya çıkardı.

Muhammen bedelin 985 milyon lira olduğunun hatırlatılması üzerine Es Mali Yatırım ve Danışmanlık adına söz isteyen Ethem Sancak, BMC’nin birkaç yıldır çalışmadığını söyledi. Çalışmayan kurumların erozyona uğradığını belirten Sancak, erozyona uğrayan kurumların da ayağa kaldırılması için masraflar yapılması gerektiğini kaydetti. Bu sözlerden sonra Sancak ihale rakamını 650 milyon liraya çıkardığını söyledi.

BÖYLE İHALE GÖRÜLMEDİ

Daha sonra dili sürçen Sancak 700 milyon lira rakamını telfuz etti. “700 milyon lira ağzınızdan çıktı” diyen İhale başkanı bu rakamı temel aldığını söyledi ancak yine de miktarın artırılmasını istedi. Sancak ise “Müsaade ederseniz 700 milyonda kalalım” dedi.

Bundan sonra ortaklarına danışmak için mola isteyen Sancak, moladan döndükten sonra BMC’yi bir dünya markası haline getirebilmek için 2 milyar dolarlık yatırım yapmalarının gerekeceğini söyledi. Sancak teklifini 710 milyon liraya çıkardı. İhale başkanının yine artırım istemesi üzerine Sancak son teklifinin 725 milyon lira olduğunu söyledi.

İhalesi sonrası konuşan Sancak, ihaleye Katarlı bir ortakla girdiklerini söyledi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com