Yandaş medya “gemicik”i neden göremedi?

Yandaş medya “gemicik”i neden göremedi?
Uğur Dündar bugünkü yazısında Başbakan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın ikinci gemisini almasının basında neden haber olmadığını irdeliyor.

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Çiller’in oğlunun yaptıkları çarşaf çarşaf yayınlanırken Erdoğan’ın oğlunun neden korunduğunu, basındaki bu çifte standardın sebebini soruyor.
 
İşte Dündar’ın o yazısından bir bölüm:
 
“Başbakan’ın, yurt dışındaki eğitimini bir işadamından sağladığı bursla tamamlayan oğlu, 4 yıl içinde ikinci gemisini satın alıyor. Babasının “gemicik” olarak tanımladığı ilk kuru yük gemisinden sonra, bu kez büyük bir geminin sahibi oluyor.
 
Başbakan reklamını yapmayanları azarlıyor, toplumun gerçekleri öğrenme hakkına hizmet etmeye çalışan gazetecilerin işten atılmaları için patronlarına açık çağrı yapıyor.
 
O neden oğlunun “gemicik”ten “gemi”ye geçişinin öyküsü bir elin parmakları kadar az sayıdaki gazetelerin dışındaki medyada haber değeri bulamıyor. Bırakın haberi, “bir başarı öyküsü” olarak bile verilemiyor!
 
Soruşturmacı gazetecilik yapılmasına izin verilmiyor!
 
Ama eski başbakanlardan Tansu Çiller’in oğlu Mert’in Kuşadası’ndaki çiftlikte üretilen şarapları lokantasında bandrolsüz sattığı haberi çarşaf çarşaf yayınlanıyor. Oysa Mert de başbakan’ın oğlu, Burak da… Üstelik Mert’in annesi siyasetten çekilmiş durumda. Ama Mert haber oluyor, Burak korunuyor!
 
Bu acımasız çifte standarda da gazetecilik deniyor!” (CTE)
 
Yazının tamamı Sözcü gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com