Yandaş Medya İktidara Çaktı!

Yandaş Medya İktidara Çaktı!
Ya Dolmabahçe'de dayak yiyen öğrenciler, üniversitede türban yasağını protesto etseydi?..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rektörlerle yaptığı görüşmeyi protesto etmek isteyen öğrencilere cop ve biber gazıyla müdahale eden polis 2 gündür Türkiye'nin gündeminde... Hükümete yakın Bugün gazetesinden yazan Ali Atıf Bir'in konuyla ilgili beklenmedik bir çıkışı çok tartışılacak.. Bir, Bugün gazetesindeki köşesinde "Ya gençler üniversitede türban yasağını protesto etseydi!" diye sordu..

TÜRBAN YASAĞINI PROTESTO ETSELERDİ
Ya Dolmabahçe'deki gençler, üniversitede türban yasağını protesto etseydi? Polis bu kadar sert müdahale eder miydi? Sanmıyorum. Ama etseydi emin olun ben yine bu yazıyı yazıyor oldurdum.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE KİM SAHİP ÇIKACAK
Polisin gençlere sert müdahalesini ne bazı gazeteler gibi Türkiye'nin en önemli meselesi haline getirmek doğru ne de ön sayfadan hiç görmemek.
Ama basın gençlere yapılan bu sert müdahale karşısında mutlaka polisi uyarmalı. İfade özgürlüğüne basın sahip çıkmayacak da kim sahip çıkacak?

ERDOĞAN POLİSİ UYARMALI
Başbakan. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her görüşteki gençlere şefkatle yaklaşmalı ve polisi de "şefkat" konusunda uyarmalı. Sanmıyorum ki Başbakan Emniyet Müdürü'nü ya da emri veren ilgili polis şefini arayıp "Şiddet kullanın!" desin!

BU GENÇLERİN GÜVENLİĞİNDEN DE SORUMLUSUNUZ
Burada kraldan çok kralcı, amirlerinin, siyasetin gözüne girmeye çalışan bazı polis şeflerinin olduğu kesin. Bu polis şefleri uyguladıkları şiddetin sonuçlarının nerelere kadar gidebileceğini lütfen düşünsünler.
Gençler bağırır, çağırır, slogan atar, iki taşkınlık yapar sonra dağılırlar. Önemli olan onları azdırmadan protesto ettirip göndermektir. "Emniyet", "Güven" demektir unutmayın. Ve sizler o gençlerin de güvenliğinden sorumlusunuz.

KABA BİR ŞEKİLDE İFADE ÖZGÜRLÜKLERİNİ KULLANDILAR
Geçenlerde Eskişehir'de bir grup genç Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a yumurtalı protesto gösterisinde bulundu. O da "Gençler biraz kaba bir şekilde de olsa ifade özgürlüklerini kullandılar" dedi. Bu yanıt çok hoşuma gitti. Olay budur. Devlet adamları ne olursa olsun herkesin ifade özgürlüğünü kullanmasını sonuna kadar destelemeliler.

GERÇEK DEMOKRASİYE 50 YIL DAHA ULAŞAMAYIZ
Eğer her genç hareketini iktidardaki hükümeti devirmek isteyen Ergenekon uzantısı olarak görür ya da Türkiye'nin gündeminin hükümeti devirmek için sadece gençlere polis saldırısından ibaret sayarsak gerçek demokrasiye bir elli yıl daha ulaşamayız!

BAŞBAKAN NEDENİ NE DESE DAHA ŞIK OLMAZ MI
Başbakan, İçişleri Bakanı'na "İnceleyin bakalım bu kadar sertleşmenin nedeni neymiş?" diye bir emir verse çok şık bir hareket olmaz mı?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com