Yandaş medyadan Divan Otele iftira

Yandaş medyadan Divan Otele iftira
Divan oteli hedef alan açıklamaların ardından otelden açıklama yapıldı. Hükümetin ve yandaş medyanın hedefinde olan divan otel yetkilileri “montaj görüntülere karşı hukuki haklarımız saklıdır” şeklinde açıklama yaptı.
Gezi parkı olayların da direnişçilere yardım eden Divan Otel Başbakan Erdoğan ve yandaş medya tarafından hedef gösterilen Divan Otel yaptığı açıklamada, "Divan İstanbul Oteli”mizin gösterdiği insani yaklaşımın maksadından çok uzak karalayıcı amaçlar ile bağdaştırıldığını üzülerek izlemekteyiz" denildi. Divan Otel, haksız ithamlar karşısında haklarını sonuna kadar kullanacaklarını da duyurdu.
 
 
“Otelimiz haksız suçlamalar ve ithamlara maruz bırakılarak adeta bu sürecin temel muhataplarından biri ilan edilmiştir” denilen açıklamada son günlerde otelin odalarında "molotof kokteyli" yapıldığını dair görüntülerin paylaşıldığı hatırlatıldı. Bu görüntülerin Divan Otel'le alakası olmadığı belirtilen açıklamada, "görülen oda kayıtları Divan İstanbul’a ait olmayıp, tersinin kanıtlanması bu kadar kolay olan bilgilerin bile çarpıtıldığını görmek üzücü ve yıpratıcıdır." denildi. 

İDDİALAR ASILSIZ
 
Otelin otoparkında Gezi direnişi öncesinde otoparkın hastane haline getirildiği yönündeki iddiaların da hatırlatıldığı açıklamada , "iki bin sedyenin hazırlandığı, kumanya dağıtıldığı, para dağıtıldığı ve bunun gibi söylemlerin tümü gerçek dışıdır." denildi. Bahsi geçen ve otelin önündeki otoparkın İSPARK tarafından işletildiği hatırlatılarak, olayların öncesi günlerdeki kamera kayıtlarına da kolaylıkla ulaşılabileceği belirtildi. 
 
Açıklamanın devamında, "İstanbul’un ilk otellerinden biri olarak bundan 60 yıl önce inşa edilen Divan İstanbul, kurulduğu günden beri Türk misafirperverliğinin en iyi örneklerini yaşatmakta, Koç Topluluğu’nun bir parçası olarak tüm insani, etik ve vicdani değerlere bağlılıkla faaliyetlerini yürütmektedir. Bu vesileyle, tüm gerçek dışı ithamlar karşısında hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızın bilinmesini isteriz." denildi

Montaj görüntüler Yenişafak Gazetesi'nin internet sitesi ile bazı yandaş tevevizyon kanallarında da yayınlanmıştı. (UGE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com