Yandaş medyanın montaj iddiaları güldürdü

Yandaş medyanın montaj iddiaları güldürdü
AKP yanlısı medya dün ortaya çıkan Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın ortaya çıkan yolsuzluk konuşmasının montaj olduğunu kanıtlamak için harıl harıl çalışıyor.

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın yolsuzluk konuşması AKP medyası tarafından 'AK'lanmaya çalışılıyor ama ortaya atılan montaj iddialarına çocuklar bile inanmıyor. AKP medyası manşetlerine dün Erdoğan'ın parti grup toplantısında yaptığı montaj iddiasına yer verdi ve bu iddiayı kanıtlamak için çalıştı.

Akit gazetesi kayıtların montaj olduğunu Erdoğan'ın o saatlerde Konya'da Şebi Arus törenlerinde olduğunu canlı yayında konuşma yaptığını yazdı. Ama Akit gazetesinin kanıt olarak gösterdiği saat 15.15 Tayyip Erdoğan'ın tapelerdeki telefon konuşması ise 15.39'da başlıyordu. Tayyip Erdoğan'ın telefon konuşması yapabilmesi için saatlere ihtiyaçı olmadığını düşünüyoruz. Aradaki 34 dakikalık süre birkaç dakikalık telefon konuşması yapması için Akit'e göre ise yeterli değil.

Bir diğer iddia ise Sümeyye Erdoğan'ın tüm gün boyunca Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğu iddisıydı. Bu iddiada kısa sürede çürüdü ve kanıt olarak gösterilen fotoğrafın 2012 yılındaki Şebi Arus törenlerine ait olduğu ortaya çıktı.

Sabah Gazeteside AKP'nin yayın organı haline gelen TRT'nin kayıtları analiz ettiğini ve "Ucuz montaj" diye açıklama yaptığını yazdı. Özel medya gruplarına bile 'Alo Fatih' hatları kurulurken TRT'nin yaptığı bu açıklamanın inandırıçılığı ise tartışma konusu.

Akşam gazetesi ise 'İşte kumpasın kanıtı' bağlığı altında duyurduğu haberde ses kayıtlarını yapanların kendi konuşmalarının internete düştüğünü iddia etti. Ama gazetenin unuttuğu nokta ise bu kayıtların nasıl yapıldığı ve Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın ses kayıtlarının yayınlanmasının hemen ardından nasıl ortaya çıktığıydı. Ses kayıtlarını yapanlar madem dinleniyor ve konuşmaları kayıt ediliyor peki neden daha yakanlanmıyorlar ve savcılık haklarında işlem başlatmıyor. Aynı haberin devamında ise gazete AKP'nin ABD'li bir ses stüdyosundan kayıtların montaj olduğu hakkında bir ön rapor aldığını yazıyor. Ama haberde ses stüdyosunun ismi belirtilmiyor ve alındığı iddia edilen rapor verilmiyor. AKP'den ise böyle bir rapor hakkında herhangi bir bilgi alınamadı.

"TİB KAYITLARINI AÇIKLA"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmada Tayyip Erdoğan'a TİB kayıtlarını açıkla çağrısı yaptı, Kılıçdaroğlu, " Madem ses kayıtları montaj o zaman TİB kayıtlarını açıkla orada kimin ne zaman kiminle konuştuğu yazıyor" dedi. Kayıtları uzmanlara inceletdiklerini belirten CHP lideri kayıtların Ağrı dağı kadar doğru olduğunu vurguladı.

CHP SES KAYITLARINI KİMLERE İNCELETTİ?

CHP, internete düşen ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydının gerçek olup olmadığı konusunda uzun bir gece geçirdi. Elektronik mühendisi Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, ses uzmanlarıyla birlikte konuşmadaki ses karakteri, ses rengi ve konuşmaların arka planından gelen seslerin tek tek analizini yaptı.(MUO)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com