Yandaş medyanın utanmazlığı!

Yandaş medyanın utanmazlığı!
Taksim Gezi Parkı eylemlerini tüm dünya canlı vermeye devam ediyor. Dünyanın zirve kabul edilen televizyonu CNN International ve Habertürk'ün olaya bakış açıları yandaş medyanın utanmazlığını gözler önüne seriyor.

Canlı yayın sırasında CNN, oradaki masum insanların polis tarafından nasıl şiddete maruz kaldıklarını, biber gazları ve tazyikli sularla adeta işkence gördüklerini aktarıyor. Yayın esnasında alt bant (kj) yazısında "Polis gaz bombalarıyla protestoculara saldırıyor." gözüküyor.

Bir diğer yandan ise yandaş medyacılığa soyunan Habertürk'ün alt bant yazısında ise; "Marjinal gruplar polise taş ve molotoflarla saldırıyor." ibaresine yer veriliyor.

Ta ilk günden bu yana CNN Türk ve Habertürk başta olmak üzere AKP yaredakçıları Gezi Parkı direnişini görmezden gelmeye çalışıyor. Halkın gözünü kör etmeyi başarmak için belgeseller, çizgi filmler, eğlence programlarını devreye sokuyorlar utanmadan!


Ama artık halkın da bir medyası var; herşeyin tüm çıplaklığı ve gerçekliği ile ortaya konulduğu ve yalancılarıni yandaşların deşifre olduğu bir medya (şayet kıstlanmazsa) 'sosyal medya'sı var. Bu süreçte dünya basını da haklının yanında boy gösterince yandaş medya için 'utanç' olarak hatıra kalacaktır. (AAO)

İşte o iki farklı Taksim yorumu:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com