Yandaşa 'Bebek' gibi saray

Yandaşa 'Bebek' gibi saray
Alınan tadilat ruhsatıyla binayı villaya çevirdiler, bahçeye ek yapılar oluşturdular.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ili bilinen işadamı Remzi Gür, Bebek sırtlarına saray yavrusu villa yaptı. Alınan tadilat ruhsatı ile eski bir bina villaya çevrilirken, birçok ağacın yer aldığı bahçeye de ek yapılar oturtuldu.
 
Boğaziçi Kanunu gereği çivi bile çakmanın oldukça zor olduğu, basit tamiratların bile izne bağlı olduğu Boğaziçi’nde, hiçbir yetkilinin ses çıkartamadığı kimileri de saray yavrusu villa yapabiliyor.
 
Bebek sırtlarında, Kortel Korusu kenarında bulunan 147 ada 63 parseldeki inşaat adeta bir sarayı andırıyor. İnşaat tabelasına göre 27 Ekim 2010 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden 'Tadilat-Güçlendirme' ruhsatı alındı. Mal sahibi olarak Remzi Gür’ün göründüğü inşaatın müteahhitti ise, mimar H. Serdar Nalbantoğlu ve çocuklarının şirketi HSN İnşaat firması.
 
YENİ YAPILAR DA YAPILDI
 
Uydu görüntülerine göre 2010 yılında söz konusu parselin küçük bir bölümünde bir bina görünüyor. Ancak daha sonraki görüntülerde, ağaçlık ve yeşil alan olarak görünen oldukça büyük bir kısım tamamen inşaat alanına çevrilmiş durumda.
 
Ruhsatında tadilat denilmiş olmakla birlikte eski bina ile alakası olmayan yeni bir yapı ortaya çıkmış durumda. Sadece eski bina yerine inşaat yapılmamış, yeşil alana da yeni yapılar kondurulmuş durumda. İnternette yer alan fotoğraflara göre yerden ısıtmalı yeni villanın özellikle banyosu dikkat çekiyor. Göbek taşı ve sauna sistemi yerleştirilmiş banyo adeta saray hamamı gibi.
 
TEKİN TBMM’YE TAŞIDI
 
Remzi Gür’e ait inşaatla ilgili konuyu TBMM’nin gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘Yan daş zenginlere hukuk işlemeyecek mi?’ di ye sordu.(SBK)

Yurt
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com