Yandaşa kaynak, yurttaşa zam

Yandaşa kaynak, yurttaşa zam
Uzmanlara göre, ‘çılgın projelerin’ bedelini yurttaş ödüyor.

Son dönem bütçe açığını kapatmak için yaşama geçirilen zamlar, hükümetin bilinçsizce ortaya koyduğu projelerden kaynaklanıyor. AKP’nin göz boyamak için ortaya attığı, kentlerin öncelikleri arasında yer almayan projelerin giderleri yurttaşın cebinden çıkarılıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Kanal İstanbul” ve İzmir’in plaka numarasından yola çıkılarak ortaya atılan “35 İzmir” gibi projelerin hem kamu kaynaklarını israf edeceği hem sadece yandaşlara kazanç sağlayacağı vurgulandı.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Sekreteri, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi, AKP’nin proje üretme merakının yurttaşın cebine zam olarak döndüğünü söyledi. Projelerin herhangi bir bilimsel çalışmanın eseri olmadığını belirten Çiftçi, “Birtakım çevrelere kaynak aktarma hedefiyle hazırlanan projelerin ardından oluşan bütçe açığı, zamlarla kapatılmak istenmektedir” dedi.

Şehir Plancıları İzmir Şube Başkanı Zeki Yıldırım da “AKP’nin en güzel yaptığı şey, yapım işleriyle yandaşlarını zengin etmek” diye konuştu.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com