Yandaşlardan çakma rapor!

Yandaşlardan çakma rapor!
Başbakan ses kayıtları için adı bile olmayan ABD'li kurumdan montaj raporu aldılar

Başbakan'ın ortaya çıkan ses kaydını yalanlamaya çalışan yandaş medya ne yapacağını şaşırdı. Ak'lama çalışmalarına başlayan Haber 7 ve Yeni Şafak kendi uydurdukları montaj raporunda "ABD'deki dünyanın en gelişmiş stüdyolarından birine" dedi ama kurum yada şirket ismi veremedi.

Haber 7'nin özel haber olarak verdiği haberi Yeni Şafak da sitesinde manşetten verdi. Haber denemeyecek metinde tek bir kurum, şirket yada raporu veren yetkili ismi verilmedi. Yapılan rezalet akıllara 'İsveçli Bilim Adamları' efsanesini getirdi. Sosyal medyada olay espri konusu oldu.

İşte yandaşların çakma rapor haberi;

"Ak Parti, dün gece internet ortamında yayınlanan Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu ifade edilen ses kaydını ABD'deki dünyanın en gelişmiş stüdyolarından birine analize gönderdi. Stüdyoda yürütülen çalışmalarda, montajlı olduğu ifade edilen ses kaydındaki seslerin tamamen kesilip yapıştırılmış ve bilgisayarda eklemeler yapılmış bir kurgu çalışması olduğu ortaya çıktı.

Neredeyse kelime kelime eklemelerle oluşturulan ses kaydı analizi yapan ekipleri bile şaşkına çevirdi.

Kayıtttaki ses kırılmalarının tek tek ayrıştırıldığı ses kaydında bazı yerlerde iki kelimenin tek kelime haline getirildiği de ortaya çıktı. Stüdyonun AK Parti'ye ulaştırdığı ön raporda eksik kelimelerin bilgisayar seslendirmesi ile tamamlandığı tespit edildi.

Saniye saniye not tutulan ses kaydı ile ilgili yazılı bir rapor hazırlanırken raporun çok kısa bir süre içinde Başbakan Erdoğan'a teslim edileceği öğrenildi." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com