Yandaşlığın suyunu çıkartanlar!..

Yandaşlığın suyunu çıkartanlar!..
Hangi gazete yandaşlığın suyunu çıkarttı, kim Derya Sazak'ı hedef gösterdi?

Erdoğan alışık olduğumuz gibi yine tüm suçu medyaya attı. Apo’nun söylemlerine itinayla hiç değinmeyen Erdoğan Milliyet Gazetesini isim vermeden sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, "Eğer böyle gazetecilik yapıyorsan batsın bu gazetecilik" diyerek bir kısım medyayı 'yanlarında olmamakla' suçladı. Medya'nın görevinin halkı haberdar etmekten ziyade hükümete destek çıkmak olduğunu sanan Erdoğan’ın bunun için elbette geçerli sebepleri var.

STAR’DAN MEDYAYA ‘MUHTIRA’

Bu sebeplerin başında Star Gazetesi’ni sayabiliriz. Hobi olarak ‘hükümet sözcülüğü’ yapan Star’ın bunun dışında bir etkinliği yok. Yandaş bülten olmanın ötesine geçemeyen, bir ağırlığı da olmayan Star Gazetesi bu akşam yayınladığı komik sayılabilecek analiz ile kendince ‘medyaya muhtıra’ veriyor…
Star Gazetesi, analizde, Milliyet haberle çözüm arasında karar vermek zorunda kaldı ve ilkini tercih etti. Yani, çözüm sürecine katkı vermek yerine sansasyonu seçti. Kamuoyunu aydınlatmak adına yanıltıcı ve çözümü itibarsızlaştırmaya yönelik bir hamleye destek verdi” diyor.

YİNE DE YAPILAN GAZETECİLİKDİR

Başbakan’dan işareti alan gazete her şeye rağmen Yine de yapılanın gazetecilik olduğu söylenebilir” diyerek işi hepten değersiz görmediklerini de dile getiriyor. Tarihi sayılabilecek bu gazetecilik başarısının hakkını verecekler ama ‘müsaadeli gazetecilikleri’ elvermiyor.

DERYA SAZAK’I KİM HEDEF GÖSTERDİ?

Diğer yandan yandaşlığın internet mecralarından medyagundem.com da Star’dan geri kalmayarak Milliyet’in Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak’ı doğrudan hedef göstermekte bir mahzur görmüyor. Medyagündem.com’a göre Derya Sazak “Süreci dinamitleyen” adam!

GAZETECİLİK DEĞİL ‘OPERASYON’

Ancak medyagundem.com Milliyet’in ‘İmralı zabıtları’ haberini Star kadar dahi gazetecilik olarak görmüyor. Hatta ‘operasyon’ olarak adlandırmayı uygun görüyorlar. İşte Medyagündem.com’daki sözde analizden o satırlar:
Milliyet’in “İmralı zabıtları” operasyonunun bir gazetecilik olmadığını herkes biliyor, ama bilinmeyen ve merak edilen şey, Derya Sazak nasıl oldu da 47 gün önceki “barış taahhütünü” çiğnedi, barışı dinamitleyen adama dönüştü. (KKO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com