Yandaşlıkta sınır yok!

Yandaşlıkta sınır yok!
Ntv Tarih de sansürden nasibini aldı.

Doğuş yayın grubunun tarih dergisi Ntv Tarih, Gezi Parkı olaylarını kapak yaptığı için önce yayın yasağı aldı ardından yayından kaldırıldı.
Gezi Parkı olaylarında hükümet korkusundan olayları veremeyen Ntv,  cesaret gösteren dergisini yayından kaldırarak cezalandırdı. Temmuz sayısını Gezi’ye ayıran dergiyi yayınlamama kararı aldılar.  ‘#yaşarken yazılan tarih’ başlığıyla hazırlandı.

‘#yaşarken yazılan tarih’  ve ‘Türkiye’yi sarsan 19 günün saat saat dönüm noktaları’ başlıklarıyla çıkacak olan dergi için tüm ekip son ana kadar özenle  çalıştı. Ancak matbaaya gideceği gün sayfalar ve kapak görülünce sansür kararı çıktı. Önce o sayıyı yayınlamama kararı alan yönetim ertesi gün de dergiyi yayından kaldırdı.

Derginin yayın yönetmeni Gürsel Göncü, Gezi’yi kapak yapmalarını “NTV Tarih, gündeme düşen popüler konuların tarihi boyutlarını yansıtan bir dergi. Daha önce nasıl Dersim dosyası yaptıysak, 27 Mayıs dosyası yaptıysak, Muhteşem Yüzyıl ve Kanuni dosyası yaptıysak, bu kez de Gezi sayısı yaptık. Derginin tüm sabit köşeleri de dahil olmak üzere tüm sayıyı buna ayırdık çünkü takdir edersiniz ki Gezi çok majör bir hadiseydi, tüm Türkiye ’yi etkiledi. Bunun kararını ay başında verdik.” diyerek anlatıyor.

Yönetimin kararının tekrar gözden geçirilmesini istese de sonuç değişmemiş. Ancak vazgeçmiyor, şimdilik sadece kapağını Facebook’ta yayınladığı sayının herkese ulaşması için uğraşacak.

Ntv’de kalmasının artık mümkün olmadığını ve istifasını verdiğini söyleyen Göncü bundan sonrası için de başka bir isimle dergiyi hazırlamaya devam etmek istiyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com