Yandaşlıkta zirve: Başörtüsünü savunamayan başörtülü

Yandaşlıkta zirve: Başörtüsünü savunamayan başörtülü
AKP'yi eleştirme korkusundan başörtüsünü savunamadı…

Başörtüsü sorununun çözülmesi için aralarında başörtüsüz çok sayıda gazetecinin de bulunduğu geniş bir kitlenin başlattığı kampanya, Kanal 24'ün sabah kuşağında yayınlanan Günün Manşeti programında ele alındı.
 
Programın sunucusu Seda Selek, başörtüsü sorununa çözüm için yapılan bu girişimi değerlendirmesi için konuğu Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe'ye sordu. Ancak konuğundan beklemediği bir karşılık aldı.
 
Kendisi de başörtülü olan Halime Kökçe'nin girişime destek vermesi beklenirken, Kökçe ilginç bir biçimde başörtülülerin önündeki yasal engellerin iktidar tarafından kaldırılmasını isteyen girişimi eleştirmeyi seçti.
 
Kökçe, bu imza kampanyasının Gezi Ruhu'nu yansıttığını "neden şimdi" sorusunun sorulması gerektiğini, bu imzalarını not edip, başörtüsü konusunda geri dönmeleri halinde bu insanlara hatırlatmak için kullanılabileceğini söyledi.
 
Sunucu Seda Selek şaşırırken, Kökçe başörtüsü sorununun halen daha yasal zeminde çözülmemiş olup, uygulamada göz yummayla çözülmüş olmasına yönelik bir eleştiri getirmedi. Başörtüsü sorununun yasal olarak çözülmesini isteyen girişime destek vermeyen Kökçe, bu kişilerin geçmişte söyledikleri sözlerin bulunup çıkartılabileceği gibi bir yaklaşımın da yapılabileceğini söyledi.
 
Başörtülü bir yazarın, AKP'yi bu konuda bile eleştirmeyip, başörtüsü sorununu yasal olarak çözmediği için AKP'yi eleştirenlere yüklenmesi "yandaşlığın son noktası" olarak kayıtlara geçti. (KKO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com