Yandex ile Mynet işbirliği için el sıkıştı

Yandex ile Mynet işbirliği için el sıkıştı
Yandex, Türkiye internet sektörünün yerel lideri Mynet ile büyük bir işbirliği için anlaştı.

Avrupa'nın en büyük internet şirketlerinden ve Türkiye'nin yeni arama motoru Yandex ile Türkiye'nin lider internet portalı Mynet arasında yapılan işbirliği sayesinde artık tüm Mynet kullanıcıları aramalarını Yandex'le yapacak.

Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli düzenlenen imza töreninde yaptıkları açıklamada, başlattıkları bu işbirliğinin, her iki kurumun da kullanıcılarına ve internet ekosistemine en iyi ve en faydalı hizmeti ulaştırma anlayışlarının ortak sonucu olduğunu belirtti.

Mynet ve Yandex, bugün yapılan imza töreni ile işbirliklerini kamuoyuna duyurdu. Yapılan anlaşmayla, Türkiye'nin lider internet portalı Mynet, kullanıcılarına arama hizmetinde yenilik getirmek amacı ile Yandex'i seçtiğini belirtti. Yandex ile Mynet'in işbirliği sonucunda, kullanıcıların Mynet üzerinden yaptığı arama sorgularına Yandex'in Türkiye'ye özel geliştirdiği arama teknolojileri kullanılarak cevap verilecek. Mynet kullanıcıları portalın arama fonksiyonunu kullandıklarında tüm web'de, Türkiye'den sayfalarda veya Türkçe sayfalarda arama yapabilmenin yanı sıra, video ve görsel de arayabilecek. Mynet ve Yandex.Türkiye arasında yapılan bu işbirliği, Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli'nin düzenledikleri imza töreni ile kamuoyuna duyuruldu.

YANDEX HAKKINDA

1997 yılında kurulan Yandex, 10 yılı aşkın süredir %60'a yakın pazar payıyla Rusya'nın lider arama motoru ve Avrupa'nın en büyük internet şirketlerinden biridir. Gelirinin yüzde 95'ini Rusya'dan ve içeriğe bağlı reklamcılıktan sağlayan Yandex'in ABD, Palo Alto, California'da web tabanlı arama teknolojileri geliştirmekte uzmanlaşan Yandex Labs adlı bir yazılım inovasyon laboratuvarı bulunmaktadır. Eylül 2011'de Türkiye'de faaliyetlerine başlayan Yandex'in İstanbul'da açılan Türkiye ofisinde analistler, teknik destek uzmanları, çevirmenler ve diğer alanlarda uzmanlaşmış, büyük çoğunluğu Türkiye vatandaşı olan 50'den fazla uzman çalışanı Türkiye'ye özel ürünler geliştirmektedir. Dünya çapında 17 ofisi ve 3500'den fazla çalışanı bulunan şirket, servislerini başka dillere çevirmekle kalmayıp, çalıştığı her ülke için gerçek birer yerel ürün sunmaya odaklanmaktadır. Yandex hisseleri, Mayıs 2011'de NASDAQ'ta halka arz edilmiş, bu bir Rus şirketi tarafından NASDAQ'ta son 5 yılda yapılan ilk ve 2011'de teknoloji şirketleri tarafından yapılan en büyük halka arz işlemi olmuştur.

MYNET HAKKINDA

Mynet, farklı platformlar üzerinden 17 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcı ve %40'ın üzerinde erişim yüzdesi ile Türkiye'nin lider yerel internet platformudur. 1999 Mart ayında Emre Kurttepeli tarafından kurulan Mynet, Türkiye'de birçok ilki gerçekleştiren bir internet devi olarak pazarın gelişmesine önemli katkılar sağlamış ve 13 yıllık geçmişinde imza attığı ürünler ile Türk internet kullanıcısının en çok tercih ettiği markalardan biri olmuştur. Bugün 40'ın üzerinde internet servisi ile haber, video ve eğlence kategorilerinde içerik ve hizmet çerçevesini genişleten Mynet çatısı altında Sebastiyan, iVillage, AskMen gibi güçlü markalar bulunuyor. Son dönemde mobil internet kullanımına yönelik geliştirdiği ürünler ile kullanıcıları farklı platformlarda zengin içerik ile buluşturma stratejisini sürdüren Mynet, 4 farklı platformda 18 uygulama ile mobil internet konusunda da önemli başarılara imza atıyor. Facebook'ta 6 milyonu aşan aktif kullanıcısı bulunan Mynet, dünya genelinde uygulama geliştiricileri arasında ilk 50'ye girmiş ilk Türk firması.
Gerçekleştirdiği önemli işbirlikleri ile pazardaki konumunu her geçen gün güçlendiren Mynet'in çözüm ortakları arasında Facebook , NBC, BBC, Yandex, TRT gibi global ve yerel markalar bulunuyor. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com