Yangın faciasında 112 ölü!

Yangın faciasında 112 ölü!
Bangladeş'in başkenti Dakka'da bir konfeksiyon fabrikasında çıkan yangında 112 kişi öldü.
Başkent Dakka’daki fabrikada dün gece başlayan yangın, bu sabaha karşı kontrol altına alınabilirlen, itfaiye yetkilisi Muhammed Mahbub, AP haber ajansına 100 ceset çıkardıklarını söyledi. Mahmub, yangından kaçmak için fabrikanın pencerelerinden atlayan 12 kişinin ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ve burada hayatlarını kaybettiklerini söyledi. Mahmub, ölü sayısının daha da artmasından endişe duyduklarını belirtti.
 
Başta ABD ve Avrupa’ya yaptığı giysi ihracatıyla her yıl yaklaşık 20 milyar dolar gelir elde eden Bangladeş’te, birçoğu gerekli güvenlik önlemlerinden yoksun dört bin konfeksiyon fabrikası yer alıyor.
 
Mahmub, itfaiye erlerinin fabrikanın sadece ikinci katından 69 ceset çıkarttığını belirtti. Yangın kurbanları, hiçbir acil çıkışı bulunmayan fabrikanın içinde hapsoldu. Dakka’nın hemen dışında yer alan fabrikanın çatısına çıkmayı başaran işçilerden çoğu kurtarılırken, içeride kalanların neredeyse tümü hayatını kaybetti.
 
Fabrikanın depo olarak kullanılan en alt katında başlayan yangın, kısa zamanda üst katlara sıçradı ve çıkışa açılan tek bir merdivenin bulunuğu fabrikada işçiler mahsur kaldı. Polis ve askeri güçler olay yerine sevk edilirken, yangında kaç kişinin kayıp olduğu belirtilmedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com