Yangın tatbikatı öldürdü!

Yangın tatbikatı öldürdü!
Okuldaki yangın tatbikatı lise öğrencisinin ölümüne neden oldu

Bitlis Ahlat'ta okulda yapılan yangın tatbikatı sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan öğrencilerden Onur Zeki Akgün, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 130 günlük tedavinin ardından yoğun bakımdan çıkan gencin ameliyat sırasında kalbi durdu. 

Okuldaki yangın tatbikatı lise öğrencisi Onur Zeki Akgün'ün ölümüne neden oldu. Tatbikat sırasında yaralanan Akgün, aylardır süren yaşam savaşını kaybetti. Olay, 5 ay önce Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Çok Programlı Lise'de meydana geldi. Lise öğrencilerine yangına nasıl müdahale edecekleri anlatılacaktı. Tatbikat için okulun bahçesinde ateş yakıldı. Fakat ateş sönmeye yüz tutunca kalabalığın içinden bir kişi üzerine tiner döktü. Bu tedbirsizlik büyük bir patlamayla sonuçlandı ve 11 öğrenci yaralandı.

Yaralılardan durum ağır olan Onur Zeki Akgün, ambulans uçakla Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildi. Akgün 130 gün komada kaldıktan sonra yoğun bakımdan çıkartıldı. Her şey iyiye gidiyor derken liseli Onur'dan acı haber geldi. Yorgun düşen kalbi son ameliyatı kaldıramadı ve onur ameliyat masasında hayatını kaybetti. Akgün'ün cenazesi memleketi Ahlat'ta toprağa verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com