Yangın tatbikatları

Yangın tatbikatları
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklığının artması nedeniyle oluşan orman yangını riskine karşı yangın tatbikatları yaptı.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklığının artması nedeniyle oluşan orman yangını riskine karşı yangın tatbikatları yaptı.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Domaniç, Tavşanlı, Emet, Kütahya, Gediz ve Simav Orman İşletme Müdürlüklerinde orman yangınlarının önlenmesine yönelik yangın eğitim seminerleri verilerek, yangın tatbikatları yapıldığı bildirildi.
287 işçi ve 71 memurun katıldığı seminer ve tatbikatlarda orman yangınları konusunda uygulamalı bilgiler verildiği duyurulan açıklamada, şöyle denildi:
''Tatbikatlara, Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Öztürk, Koruma Şube Müdürü Hamdi Şenyuva, telsiz teknisyenleri Özkan Türker ve Mustafa Ayarslan eğitmen olarak katıldı. Orman İşletme Müdürlüklerinin tüm teknik elemanları, orman muhafaza memurları, yangın işçileri, arazöz, su ikmal aracı ve ilk müdahale araç şoförleri ile gözetleme kulelerindeki işçilerin katılımıyla iş başı eğitimi yapıldı. Orman İşletme Müdürlüğünün Saka Deposunda düzenlediği yangın tatbikatına, Bölge Müdürü Mahmut Aydın da katıldı.
Aydın, orman yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesinde mücadele eden orman yangın işçileri ile tanışarak, yangına hazır olduğumuz mesajını verdi. Eğitimlerde, yangınla mücadelede yangın organizasyonu, haberleşme, gözetleme, iş güvenliği ve işçi sağlığı, koruyucu malzemelerinin kullanılması, orman yangınlarıyla doğrudan ve dolaylı mücadele yöntemleri, arazöz, su ikmal aracı ve ilk müdahale araç ekipmanlarının kullanılması, orman yangınları ile mücadelede kullanılan el aletlerinin tanıtılması konularında önce teorik bilgiler verildi. Daha sonraki uygulamalı eğitimle ekipmanların kullanımı, hortum serimi, köpük ve su kullanımı konularında tatbiki bilgiler verildi.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com