Yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı

Yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı
Kütahya'nın Gediz Belediyesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kütahya'nın Gediz Belediyesi ve Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Gediz Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü doğal afetlerden korunma yolları ve doğal afetlerde nasıl davranılmalı konularında teorik ve uygulamalı eğitici faaliyetlerini sürdürüyor. Doğal afetlerden korunma yolları eğitimleri kapsamında Gediz Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen tatbikatta, yangın ve deprem anında yapılması gerekenler öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi.
Düzenlenen tatbikat ile öğrencilere yangın ve deprem anında nasıl davranılmalı ve neler yapılmalı konularında bilgi verildi. Hem teorik hem de uygulamalı olarak verilen bilgileri can kulağı ile dinleyen öğrenciler, günümüzde her an herkesin karşılaşabileceği doğal afetlerden korunma yollarını öğrendiler.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada her an yaşanabilecek doğal afetlerden korunmak ve bu konuda gerekli önlemlerin alınması yanında, yangın ve deprem gibi doğal afetlerle karşılaşıldığında nasıl davranılacağını bilmekte o kadar önemlidir. Hayatta kalmak ve hayat kurtarmak için önemli olan bu bilgilerin, konularında eğitim almış uzman kişiler tarafından verilmesi de önem taşımaktadır. Bu bağlamda İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan, uluslararası düzeyde eğitim almış personelimiz tarafından yangın, deprem, sel gibi doğal afetler yanında trafik kazalarında ilk yardım konularında da bilgiler verilmekte ve gerçekleştirilen tatbikatlarla uygulamalı olarak gösterilmektedir. Gediz Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu'nda gerçekleştirilen tatbikat ikaz, alarm, personel tahliye, kurtarma ve yangın söndürme konularını kapsamıştır. Teorik bilgiler yanında gerçekleştirilen uygulamalı eğitimle de bu bilgiler öğrencilerimize konusunda uzmanlaşmış personelimiz tarafından verilmiştir. Tatbikatlar önümüzdeki süreç içerisinde devam edecektir. Bize müracaat eden her kurum ve kuruluşta tatbikatlar yinelenebilecektir.Unutmamalı ki doğal afetler gündelik hayatımızın bir gerçeği olmuştur. Hepimizin bu gibi afetler konusunda bilgi sahibi olmaları kendimiz yanında başkalarının da hayatta kalmasını sağlayacaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com