Yangınla mücadele ekipleri denetlendi

Yangınla mücadele ekipleri denetlendi
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Orman İşletme Müdürlüğü Yangınla Mücadele ekipleri açık arazide denetlendi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Orman İşletme Müdürlüğü Yangınla Mücadele ekipleri açık arazide denetlendi.
Gediz Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 38 yangın işçisi, 12 yangın gözetleme kulecisi ve işletme şeflerinden oluşan Yangınla Mücadele ekiplerine, Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Öztürk, Koruma Şube Müdürü Hamdi Şenyuva ve Telsiz Teknisyeni Özkan Türker tarafından yangına hazırlık denetlemesi yapıldı.
Gediz Orman İşletme Müdürlüğü'nün Erdoğmuş Orman Deposunda gerçekleştirilen yangına hazırlık denetlemesinde, Telsiz ve araç takip sistemleri, Gözetleme ve diğer haberleşme araçları ile bunları kullanan personel ve koruyucu malzemeler tüm araç ve ekipmanlarıyla bir bir gözden geçirildi.
Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Öztürk, mevsim itibariyle yangınların artış gösterdiği bir döneme girildiğini ve Gediz Orman İşletme Müdürlüğü olarak tüm personelin tam donanımlı şekilde hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.
Gediz Orman İşletme Müdürü Nurettin Dağdelen de, yangınla mücadelede kullanılan telsiz ve araç takip sistemleri, gözetleme ve diğer haberleşme araçları, yangın söndürme araçları, koruyucu malzemeler ve bu araçları kullanan tüm personelin önce teorik ve pratik olarak eğitime alındığını, daha sonra sıkı bir denetimden geçirildiğini söyledi.
Orman İşletme Müdürü Dağdelen, 'Yangınla mücadeleyi bütün boyutlarıyla ele alırsak, yangın gözetleme, tespit, haberleşme, yangın ekiplerinin intikali ve söndürme çalışmalarının belli bir kural çerçevesinde yapılması gerekir. arazöz ve su ikmal araçlarıbunları kullanan personelin kullanılması, Su ve Köpük Kullanımı, İleri Sürüş Tekniği, Arazözde Bulunması Gerekli Malzemeler, Ekiplerin Denetlenmesi, Kullanılan Malzemelerin Tespiti, Yangınla Doğrudan ve Dolaylı Mücadele Teknikleri konularında pratik eğitim verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com