Yanında yüzlerce mermi varmış!

Yanında yüzlerce mermi varmış!
ABD'de Sandy Hook ilkokulunu basıp 20'si çocuk 26 kişiyi katleden saldırganın, okuldaki herkesi öldürmeye yetecek kadar mermi taşıdığı belirlendi.

NEWTOWN- ABD'de Sandy Hook ilkokulunu basıp 20'si çocuk 26 kişiyi katleden saldırganın, okuldaki herkesi öldürmeye yetecek kadar mermi taşıdığı belirlendi.

Yetkililer, güvenlik görevlilerinin masum çocukları tüfeğiyle taradığı sınıfa yaklaştığını duyması üzerine intihar eden Adam Lanza'nın her biri 30 mermilik çok sayıda şarjör taşıdığını, güvenlik görevlilerinin okula birkaç dakika geç girmesi durumunda kurban sayısının çok daha fazla olabileceğini söyledi.

Connecticut Valisi Dannel Malloy, güvenlik güçlerinin saldırının başlamasından 10 dakika sonra 450 öğrencinin öğrenim gördüğü okul binasına girdiğini, bu sırada ikinci sınıfı basan Lanza'nın sesleri duyarak intihar ettiğini belirtti.

Lanza'nın, kurbanın bedeni içinde parçalara ayrılarak en fazla hasara yol açan türden mermiler kullandığı belirlendi.

ANNESİNE 4 KEZ ATEŞ

Lanza'nın 52 yaşındaki annesi ile yaşadığı evde yapılan incelemeler de tamamlandı.

Saldırganın büyük olasılıkla uykudaki annesini 22 kalibrelik bir tüfekle 4 kez başından vurarak öldürdüğü belirlendi.

SİLAH DEPOLAMIŞ

Dünyanın büyük bir ekonomik krizin eşiğinde olduğuna inanan Nancy Lanza'nın son zamanlarda paranoya geliştirdiği, dünyanın büyük bir kaosa sürüklenmesi olasılığına karşın evinde yiyecek ve su depoladığını, çok sayıda silah alıp poligonda atıcılık eğitimi aldığı öğrenildi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com