"Yanlış Politikalar PKK'yı Cesaretlendiriyor"

"Yanlış Politikalar PKK'yı Cesaretlendiriyor"
MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, son zamanlarda artan terör olaylarının artamasının nedenin Hükümetin uygulamış olduğu yanlış politikalardan kaynaklandığını savundu.

MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, son zamanlarda artan terör olaylarının artamasının nedenin Hükümetin uygulamış olduğu yanlış politikalardan kaynaklandığını savundu.
Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, terör olayarının her geç gün arttığına dikkat çekerek, Hükümetin yanlış politikalarının terörö arttırdığını iddia etti
Terör olaylarının durması için Hükümetin yanlış politikalarından vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan Belek, konuşmasına şöyle devam etti:
“Biz terörün bitirilmesi adına icraat beklerken, bizi yöneten siyasi iktidar terörün ana kaynağı olan Barzani'yi ülkemize davet edip, teröristleri daha da cesaretlendirmektedir. Bu gibi girişimler bizleri fazlasıyla üzmektedir. PKK'ya verilen tavizlerin örgütün daha rahat hareket etmelerine imkan sağlıyor.'
AKP'nin 2002 yılında Türkiye'nin başına geçtiğinide terör olaylarının bitme noktasına gelidğini, ancak AKP'nin yanlış uygulamlarından dolayı terör olaylarının yeninden patlak vermeye başladığını savunan Belek, Hükümetin yanlış politiklardan biran önce vazgeçmesi gerektiğini ifade etti.
Bir yanda İsrail ile gerginleşen ilişkilerin neden olduğu ve onlarca insanın canına mal olan tutumlar, diğer yanda bölücü terör örgütünün artarak süren saldırılarına karşı kayıtsız kalışların, insanları isyan noktasına getirdiğini ifade eden Belek, tüm olup bitenlerin sorumlusunun iktidar olduğunu iddia etti.
AKP'nin iktidarı teslim aldığı tarihlerde 1 yılda verilen şehidi şimdi bir günde vermeye başladıklarını vurgulayan Belek konuşmasına çarpıcı açıklamalarla devam etti:
“Yüreklerimizi yakan haberlerle güne uyanmaktan yorgun düştük. Ocaklara, yüreklere düşen ateş bütün hızıyla yanmaya devam ederken, iktidarda bulunanların vurdum duymazlığı acılarımızı daha da artırmaktadır. AKP iktidarı, iç ve dış politikada izlediği akıl almaz yöntemlerle bu acıların en büyük sorumlusudur. Bölücü terör örgütünün saldırılarına karşı etkin bir önlem alma noktasında adım atmayan, Barzani ve Talabani'den medet uman anlayış her gün yeni şehitler vermemize neden olmaktadır. İçerde vatan evlatları şehit olmaya devam ederken, dış politikada izlenen ve kendilerini Davos kahramanı ilan ederken, bugünleri göremeyenler, onlarca insanımızın İsrail askerleri tarafından öldürülmesinin de sorumlusudurlar. Ne yazık ki; Türkiye'ye acı üstüne acı yaşatan bu gelişmeler karşısında, laf edebiyatından vazgeçmesi gerekenler, meydanlarda pembe tablolar çizmeye devam etmektedirler. AKP İktidarını bir kez daha, hem dış politikasını hem de terörle mücadelesini gözden geçirmeye davet ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz.”
Bölücü teröre lanet okuyan Metin Belek, Hükümetin açılım politikaları ile hoşgörü gösterdiği bölücü terör örgütü, her geçen gün saldırılarını artırarak sürdürdüğüne bir kez daha dikkat çekerek, son 1 hafta içerisinde 15 askerin ve çok sayıda korucunun şehit olduğunu, onlarcasının ise yaralandığını anımsatarak, akan kanın durdurulmasını istedi.
Son olarak her gün şehit haberleriyle uyanır olduklarını vurgulayan Belek, asker ocaklarına evlatlarını yollayan anaların her gün yürekleri ağzında yaşadığını dile getirerek, bu acının sona ermesi için Hükümetin somut adımlar atmadığını savundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com