Yanlışlıkla geneleve girerlerse...

Yanlışlıkla geneleve girerlerse...
Dünyayı dolaşan ve yolculuklarında Türkiye’ye de uğrayan, İngiliz Telegraph gazetesi muhabirleri Erzurum’da bir genelevde ‘şanssız’ bir deneyim yaşamış. Muhabirler genelev sahibi tarafından silahlı tehdite maruz kalmış.
İngiliz Telegraph gazetesi muhabirlerinden Matt McDonald ve Andy Madeley’in 16 ay süren bisiklet yolculuğunu tamamladı. Yolculuk kapsamında Türkiye’ye de uğrayan muhabirler toplam 24 bin kilometre yol kat etti. İkili, yolculukta yaşadıkları deneyimleri gazetelerine yazdı.
 
GENELEV OLDUĞUNU BİLMİYORDUK
 
Bisikletleriyle aralarında Strasbourg, Münih, Dubrovnik, Atina, Tahran, Taşkent ve Kaşgar’ın da bulunduğu pek çok şehri ziyaret eden McDonald ve Madeley’nin Türkiye’deki durağı ise Erzurum oldu. Türkiye’deki bir genelevde ‘şanssız’ bir deneyim yaşadıklarını söyleyen muhabirler, gittikleri mekânın genelev olduğunu bilmediklerini anlattı. İkili mekânda İbrahim adlı bir adam tarafından silahla tehdit edildiklerini, daha sonra da İbrahim’in genelev sahibi olduğunu anladıklarını söyledi.
 
Ancak İngilizler o geceyi bir restoranda uyuyarak geçirmek zorunda kaldı. İkili, soğuk havadan korunmak amacıyla bir Türk hamamına gittiklerine de değindi. Muhabirler, yolculuklarının ‘War Child’ adlı hayır kurumuna, savaş bölgelerindeki çocukların gelişimine destek olma amacıyla gerçekleştiğini belirtti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com