“Yapacağımız tesis bölgenin tanıtımına da katkı sağlayacak”

“Yapacağımız tesis bölgenin tanıtımına da katkı sağlayacak”
Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir, Banaz Hamamboğazı mevkiinde yapacakları 5 yıldızlı termal otelin temelini 2012 yılında atacaklarını söyledi. Yaklaşık 57 milyon TL'ye mal olacak termal otel projesi için iki yıldır çalışma yürüttüklerin

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir, Banaz Hamamboğazı mevkiinde yapacakları 5 yıldızlı termal otelin temelini 2012 yılında atacaklarını söyledi. Yaklaşık 57 milyon TL'ye mal olacak termal otel projesi için iki yıldır çalışma yürüttüklerini belirten Demir, otel inşaatını iki yılda tamamlamayı planladıklarını bildirdi.

Uşaklı olan Demir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir, Banaz Hamamboğazı termal turizm bölgesinde inşa edecekleri 5 yıldızlı termal otel projesi ile ilgili İl Genel Meclisi üyelerine bilgi verdi. Yaklaşık iki yıl önce başlattıkları termal otel projesi ile ilgili proje çalışmalarını tamamladıklarını ve 2012 yılının bahar aylarında temel atacaklarını belirten Ahmet Demir, İl genel meclis üyelerinin proje hakkındaki sorularını da cevapladı.
Termal turizm alanı olan Hamamboğazı'nda inşa edecekleri tesisin bölgenin tanıtımına da katkı sağlayacağını belirten Ahmet Demir, “ Yaklaşık 2 yıl önce İl Özel İdaresi'nce düzenlenen ihaleyi kazandık. İhale sonrası yatırım için çalışma başlattık ve bugüne kadar hazırladığımız 5 projeyi yırtıp çöpe attık. Amacımız en doğru projeyi hazırlayıp başarılı bir yatırım gerçekleştirmek. İki yıl süren çalışmaların ardından projeyi hazırladık ve yaklaşık 57 milyon TL'ye mal olacak bir tesis inşa etmeye karar verdik. Bin yatak kapasiteli olacak tesis bölgenin tanıtımına da katkı sağlayacak. Ulubey kanyonları, Banaz bölgesindeki ormanlar, Karun Hazineleri ve Sülümenli harabeleri gibi tarihi yerleri de broşürlerimizde yer vereceğiz” dedi.

KANYONLARDAKİ KİRLİ SU BİZİ TEDİRGİN EDİYOR
Ulubey Kanyonları'nın içinden geçen dokuzsele çayındaki kirliliğe de dikkat çeken Ahmet Demir, “Biz Ulubey Kanyonları'nın turizm için büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Ancak kanyonlardaki bu kirlilik bizi tedirgin ediyor. Kirliliğin temizlenmesi gerekiyor. Çünkü bölgeye getirdiğimiz turiste bu kirliliği ve pis kokuyu anlatamayız. Bu kirliliğin iki yıl içinde bir şekilde temizlenmesini umuyoruz. Kirliliğin nasıl temizleneceği konusunda hiçbir fikrimiz yok. Yerel yöneticilerin bu konuda somut adımlar atmasını ümit ediyor ve kirliliğin nasıl temizleneceğini merak ediyoruz. Kirlilik önlenirse kanyonlar bölgenin tanıtımı için önemli bir argüman olabilir. Bunun dışında Banaz bölgesindeki ormanlık alanlar, Sülümenli harabeleri ve Clandras Köprüsü ile Karun Hazineleri gibi kültürel ve tarihi zenginlikler turizmin gelişmesine katkı sağlayabilir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com