“Yapılan 'hayır' insalık harekatıdır”

“Yapılan 'hayır' insalık harekatıdır”
Kütahya TEMA Vakfı Başkanı Mustafa Satılmış ve TEMA Yönetimi üyeleri dün Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek derneğin faaliyetleri hakkında Dernek Başkanı Nazif Kocaçoban'dan detaylı bilgiler aldılar. Satılm

Kütahya TEMA Vakfı Başkanı Mustafa Satılmış ve TEMA Yönetimi üyeleri dün Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek derneğin faaliyetleri hakkında Dernek Başkanı Nazif Kocaçoban'dan detaylı bilgiler aldılar. Satılmış:” Dernek olarak yaptığınız insanlık harekatıdır” dedi.
Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hakkında Kütahya TEMA Vakfı Başkanı Mustafa Satılmış ve TEMA Yönetimi üyeleri'ne bilgi veren Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğ Başkanı Nazif Kocaçoban, derneğin 2004 yılında faaliyete başladığını belirterek, dernek olarak beşinci hizmet yılına girdiklerini söyledi. İhtiyaç sahiplerine günde 2 öğün 3 kap yemek verdiklerini belrten Kocaçoban,'Yapılan yardımlarda biz sadece aracılık yapıyoruz. Cebimizden herhangi bir harcam yapmıyoruz. Bize yardımda bulunan insanların bağışlarını ihtiyaç sahplarine ulaştırıyoruz' dedi.
Kütahya TEMA Vakfı Başkanı Mustafa Satılmış'da Kütahya'da Meydan Aşevi tarafından böyle bir iylik aktivitesinin yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirerek, hayırsever vatandaşlarında bu tür derneklere gereken yardımı ve desteği vermesi gerektiğini belirtti. Satılmış, ayrıca üstüne düşen bir görev olduğunda bir vatandaş olarak gereken desteklerden kaçınmayacaklarını da ifade etti.
Meydan Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kacaçoban, dernek hakkında bilgiler vererek, 2004 yılında 30 muhtaç aileye sıcak yemek vererek başladıkları Meydan Aşevi hizmetini büyüttüklerini ve şu anda 170 aile ve 1100 kişiye sıcak yemek verdiklerini vurguladı.
Kocaçoban, ayrıca aşevi hizmetini ihtiyaç sahibi insanların, yolda kalmış insanların ve evinde yemek yapmaya gücü yetmeyen insanların yemek ihtiyaçlarını karışalamk için böyle bir hizmette başladıklarını söyledi.
Aşevinden hizmet alabilmenin ön koşulunun müracaat formunu doldurmak olduğunu belirten Kocaçoban;'Yapılan müracaatların değerlendirmeleri mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve aşevimizin denetleme ekibi tarafından kontrol edildikten sonra kişinin hizmet alıp veya alamayacağı belirlenmektedir.' dedi.
Kocaçoban, yardım da bulundukları insanların kırılmamaları ve incinmemeleri için özellikle güler yüze çok önem verdiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Verdiğimiz hizmetin her geçen gün daha iyi ve kaliteli olması için görevlilerimiz elinden gelen gayreti gösteriyorlar. Halkımızın şunu bilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Lütfen kendinizin yiyemeyeceği ve kullanamayacağı malzemeleri bize getirmeyin. Aşevimize gelen bütün malzemeyi israf etmeden halkımızın istifadesine sunmayı amaç edindik. Bu amacımıza ulaşabilmek için mümkün mertebe kullanılabilir malzemeyi kabul etmeye çalışıyoruz. Ve yemek ikaramında bulunduğumuz insanların yerine kendinizi koyun öyle yardımda bulunun. Ayrıca yemek ikramında bulunduğumuz vatandaşlarımıza lokanta oratamnında gösterilen hizmeti sunmaya özen göstermeye çalışıyoruz'
Dünyada açılığın çok ciddi bir sorun olarak ülkelerin karşısına çıktığı belirten Kocaçoban, 'Bizler böyle bir tehlikeyle karşılaşmamak için elimizdeki nimetin kadir ve kıymetini bilelim. Her şeyin paylaştıkça daha güzel ve mutluluk getireceğine inanalım. Aşevimize katkısı ve emeği geçen bütün Kütahya halkımıza ve sivil toplum örgütlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.' diye konuştu.
Kütahya TEMA Vakfı Başkanı Mustafa Satılmış ve TEMA Yönetimi üyeleri'de derneğin bu tür faaliyetlerde bulunmasından dolayı memnuyetlerini belirterek, gereken desteklerde bulunabileceklerini de ifade ettiler.
Ziyaretin ardından Kütahya TEMA Vakfı Başkanı Mustafa Satılmış ve TEMA Yönetim Kurulu üyeleri; İdris Sözbir, Zeki Öncü, Abdullah Ertürk, İsmail Kurudere ve Lebibe Uysal Meydan Aşevi'ni gezerek yardımın nasıl gerçekleştiği bilgisini Dernek Başkanı Nazif Kocaçoban'dan aldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com