"Yapılan planlar halkla paylaşılsın"

"Yapılan planlar halkla paylaşılsın"
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Özel İdaresinin 2010 yılı faaliyet raporunu açıklayarak,İl Genel Meclisi oturumlarında gelecek 3-5 yıl için planlama ve çalışmaları ele alınmasını istedi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Özel İdaresinin 2010 yılı faaliyet raporunu açıklayarak,İl Genel Meclisi oturumlarında gelecek 3-5 yıl için planlama ve çalışmaları ele alınmasını istedi.

İl Özel İdaresinin bu yıl gerçekleştireceği yatırımlarla altyapı alanında ciddi anlamda eksik kalmayacağını belirten Çiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Sadece altyapı yatırımlarının yürütülmesi ile ilgili sorunlarımız değil, diğer yatırımlarla da ilgiliyiz. Yani yolu yapmışızdır bozulmuştur, bu yolun tamiri yapılacaktır, boru döşemişizdir ve patlamıştır bunların tamiri olacaktır. Bunun haricinde de ilimizin turizm, kültür, yatırım potansiyelleri ne ise burada da bunlara neler ayırmamız gerekir. Bunları burada değerlendirip ayarlamamız gerekiyor'' dedi.
Bir yıllık planların geliştirilerek 5-10 yıla yayılması gerektiğini dile getiren Çiftçi, bu konularda İl Genel Meclisinin çalışma yapabileceğini anlattı.
''2023 Vizyonu'' olarak adlandırılan çalışmalarla ilgili olarak Çiftçi, şöyle konuştu:
''2023 yılında İl Özel İdaresi olarak nerelerde olacağız? Bunların da meclis olarak tartışılmasını ve üst çatı dediğimiz şemsiye çatının buralarda oluşturulmasını arzu ediyorum. 3 yıllık, 5 yıllık planlarımız olabilir. Bu planlarımızın halkla da toplumla da paylaşılmasını arzu ediyorum. Benim gördüğüm diğer birçok alanda da ciddi yatırımlar var. Bu yapılan yatırımların, hizmetlerin basınla, halkla ve sivil toplum örgütleri ile paylaşılmasını arzu ediyorum. 2010 yılı geçti, hayırlı uğurlu olsun, 2011 yılı planlandı, bu yıl o çalışmaları da tamamlayacağız. 2023'e kadar da hep beraber bir vizyon çizip Kütahya'nın geleceğini, neler yapabileceğimizi beraber tartışıp o yönde de programlarımızı yapıp inşallah Kütahya'ya güzel bir gelecek bırakırız diye ümit ediyorum. Şimdi biz güzel çalışır, geleceği çok rahatlıkla görürsek, 2023 yılında çocuklarımız, torunlarımız çok daha rahat edecek.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com