“Yapılan projelerin objektif olmasını arzu ediyoruz”

“Yapılan projelerin objektif olmasını arzu ediyoruz”
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Celalettin Güvenç, ajans olarak proje yazma ve proje yönetme işini önemsediklerini ifade etti.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Celalettin Güvenç, ajans olarak proje yazma ve proje yönetme işini önemsediklerini ifade etti.
Zafer Kalkınma Ajansı ikinci teknik destek programı kapsamında kabul edilen projelerin temsili imza töreni Uşak İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi. İmza törenine ZEKA Başkanı ve Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile ZEKA Yönetim Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. İmza töreninde konuşan ZEKA Başkanı ve Manisa Valisi Celalettin Güvenç, proje yazma ve proje yürütme işini önemsediklerini ifade ederek, bu işin sürdürülebilir bir olduğunu ve yeni proje çağrısına çıkacaklarını söyledi.
Toplantıya ev sahipliği yapan Uşak Valisi Özdemir Çakacak, konuşmasında teknik destek programının amacının proje yazma ve yönetme kapasitesini arttırmak olduğunu dile getirdi.
Yapılan projelerin objektif olmasını arzu ettiklerini kaydeden Uşak Valisi Özdemir Çakacak şunları söyledi; “İlk teknik destek programı Ekim ayında başlamıştı. Teknik destek programındaki amaç proje yazma ve yönetme kapasitesinin geliştirilmesidir. Kalkınma ajansımız mali destek çağrısına çıktı. Mali destek çağrısı tarıma dayalı sanayi ve imalat sanayi konusunda yerel, bölgesel, ulusal ve uluslar arası rekabet gücünün arttırılmasını amaçlanıyor. Ancak proje üretecek kuruluşlarımızın proje yazma ve yönetme becerilerinin geliştirilmesine ihtiyaç var. Daha önce mali destek programı tanıtım yaptığımızda 4 ilimiz var, 20 milyon TL bütçe, bu 4 de bölünecek diye bir anlayış yok denmişti. Çünkü yapılacak projeler bağımsız denetçilere sunulacak ve onların değerlendirmeleri sonucu kabul edilecek denmişti. Dolayısıyla bölgenin tüm aktörleri proje konusunda kendisini geliştirmesi lazım. Zaten ikinci teknik destek programında bir öncekine göre yapılan ve kabul edilen projelere baktığımızda bir takım mesafeler alındığını görüyoruz. Biz istiyoruz ki yapılan projeler objektif olsun. Yapılan projeler sadece proje yapılmış olsun diye değil her yönüyle kabul edilebilir olmalıdır”dedi.
Açılış konuşmalarının ardından teknik destek programı kapsamında kabul edilen projelerin temsili imza töreni gerçekleştirildi. ZEKA Genel Sekreteri Yılmaz Özmen ise imza töreni sonunda 22 proje ile en fazla başvuruyu Afyokarahisar'ın yaptığını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com