"Yapılan transferlerin zararlı olduğu..."

"Yapılan transferlerin zararlı olduğu..."
Türk futbolunun efsane isimlerinden Adnan Dinçer, sansursuzhaber'e dikkat çeken açıklamalar yaptı.

SANSÜRSÜZHABER / ÖZEL - Türk futbolunun efsane teknik direktörlerinden Adnan Dinçer, Beşiktaş'ın gündemini sansursuzhaber'e değerlendirdi. Siyah-beyazlı ekibin yabancı futbolcularının takıma zarar verdiğini ifade eden Dinçer, yaklaşan başkanlık seçimi öncesi de dikkat çekecek değerlendirmelerde bulundu.

"YAPILAN TRANSFERLERİN ZARARLI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI"

Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran Dinçer, "Beşiktaş bu sene kendisiyle kavga eden, kendi sistemini oturtamayan ve dış etkenlerle sarsılan bir kulüp görünümünde. Yapılan transferlerin zararlı olduğu ortaya çıktı. Portekizli futbolculardan verim alınamadı. Sonuçta futbolculara dayalı bir sistem oluştu. Guti'nin buradan gitmesiyle bazı sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Carvalhal bunları kapatır diye, bir de şike sorunları nedeniyle Beşiktaş her şeyi sineye çekti. Ancak son Atletico Madrid karşılaşmasının ve onun öncesinde gelişen, başkanından da kulüpten ayrılması sonucunda yoğunlaşan sorunlar, sahaya yansımaya başladı.

Kötü örnek olan Quaresma, soyunma odasında da hocası ve arkadaşlarına ortaya koyduğu davranışlar sonucu, belki de tur umudunu daha da artırabilmesi söz konusu olan Beşiktaş, 3-1 yenik ayrıldı. Şimdi bu gerginlik içerisinde sahaya çıkacak olan futbolcular, artık Quaresma'sız ve daha çok disipline verilen bir mücadele ortaya koymak zorundalar. O nedenle Orduspor karşılaşması, durumu kavradıkları bir 90 dakika olabilir. Benim beklentim bu yönde" ifadelerini kullandı.

"YENİ YÖNETİM GEÇMİŞTEN DERS ALMAK ZORUNDA"

Yaklaşan seçimler öncesi ise Dinçer, yeni gelecek yönetime çağrıda bulundu. Tecrübeli futbol adamı, "Olaya bir bütün olarak baktığımızda diğer kulüplerin de hataları olduğu açık. Ama Beşiktaş da payına düşenin fazlasını aldı. Bu nedenle, yeni başkan arayışları ve beklentileri sadece başarısızlığın sonucu diyemeyiz. Çünkü ; Fenerbahçe de aynı sıkıntıyı yaşıyor. Ama Beşiktaş kadar kötü gidiş göstermediler. Bu bakımdan yönetimi elinde bulunduranlar ve kulübün başına gelecekler, geçmişten ders almak zorundalar. Sayın Yıldırım Demirören, reform niteliği taşıyan açıklamalar yaptı. Ancak Beşiktaş'ın başkanıyken, bizler bunu defalarca hatırlattık. Bildiği şeyleri uygulanmasını bekliyoruz. Türk futbolundaki gelişmeler, yeni seçilecek yönetimin de daha dikkatli olmasına neden olacaktır." diyerek sözlerini tamamladı. 

Haber : Emrah KARALİNÇ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com