Yaprak Dökümü Ailesine Müjde!

Yaprak Dökümü Ailesine Müjde!
Bakan Yıldırım 'Zor bir proje ama imkânsız değil. Üzerinde çalışıyoruz. Trabzon'a demir yolu yapılacak' dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: Uzaktan bakıldığında oldukça zor bir proje gibi duruyor' ama imkânsız değil. Üzerinde çalışıyoruz.
Trabzon'a demiryolu projesinin Atatürk'ün hayali olduğunu belirten Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 'Uzaktan bakıldığında oldukça zor bir proje gibi duruyor' dedi ve ekledi: Ama imkânsız değil. Üzerinde çalışıyoruz. Trabzon'a demir yolu yapılacak

Romanya'ya yaptığı resmi ziyareti sırasında Bükreş'teki Türk İşadamları Derneği (TİAD) merkezini ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yurt dışındaki Türk vatandaşlarının oy kullanması için teknik olarak bütün altyapılarının hazır olduğunu söyledi.

YURTDIŞINDA DA OY KULLANILACAK

Bakan Yıldırım, Türk vatandaşlarının yurt dışında oy kullanması konusuna da değindi. Yıldırım, "Altyapı hazır ama Yüksek Seçim Kurulu hazır değil" dedi ve şöyle devam etti: "Seçmen listelerinin tam olarak sağlıklı bir şekilde hazırlanamayacağını düşünüyor. Oysa elçiliklerimizde kayıtlar var, bunlar üzerinden rahatlıkla düzenlemeler yapılabilir. Problem kurumların eski alışkanlıkların terk edilmesine karşı direnç göstermesinden kaynaklanıyor. Her şeye rağmen değişime ve teknolojik gelişmeye hiçbir kurum daha fazla direnemeyecektir."

BİR TRABZONLU İŞADAMI...

Bir Trabzonlu işadamının "Trabzon'a ne zaman demiryolu yapacaksınız?" sorusuna da Yıldırım, "Trabzon'a demir yolu yapılacak. Zor bir proje ama imkansız değil. Zaten bu Atatürk'ün de hayaliydi. Gerçekleştirmek istiyoruz. Çalışmalarımız sürüyor" diye cevapladı. Küresel krizin bütün dünyayı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Ekonomik kriz dünyanın bütün ezberini bozdu. Ancak Türkiye daha önceki tecrübesi ve istikrarlı bir hükümetle bu krizin üstesinden geldi" değerlendirmesini yaptı.

Milyonların tercihi yüksek hızlı tren oldu

Ankara-Eskişehir arasındaki karşılıklı ilk seferi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle 13 Mart 2009 tarihinde gerçekleştirilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile 23 ayda yaklaşık 3 milyon kişi seyahat etti. Artan talebi değerlendiren TCDD yetkilileri, sefer sayılarını 1 Temmuz 2010 tarihinde günde 15'ten 22'ye yükseltti. İki kent arasındaki yolcu taşıma hizmeti günlük her saat başı 22 seferle gerçekleştiriliyor. YHT tam bilet ücretleri, 13 Mart 2009 tarihinden itibaren ekonomi sınıfı için 20 TL, Business sınıfı için de 30 TL olarak uygulanıyor. 13-26 yaş arası gençler, öğretmenler, basın kartı sahipleri, engelliler, 60 yaş ve üstü vatandaşlar, gidiş-dönüş bileti alanlar ile en az 12 kişilik gruplara yüzde 20 oranında indirim yapılıyor. 0-6 yaş arası çocuklara da yer almak koşuluyla yüzde 50 indirim uygulanıyor. TCDD'nin gündeminde YHT bilet fiyatlarına zam yapmak düşüncesi bulunmuyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com