"Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır"

"Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır"
Dr. Altuğ Atalay Tarım İl Müdürlüğünde ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünde üst düzey bir yönetici olarak bugüne kadar birçok proje yaptıklarını, proje yapmanın kendisinin bundan önceki işinin rutin bir parçası olduğunu, Belediye Başkanı olması durumunda ise

 Buna örnek olarak gecen cuma günü Tarım İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen ve törenle uygulamaya konulan Sertifikalı Tohumluk ve Fidan Dağıtımı projesinin 2004 yılında kendisinin içinde bulunduğu ekip tarafından geliştirildiğini ve halen uygulandığını bu projenin Kütahya ekonomisine ve çiftçisine büyük ekonomik gelir sağladığını bunun kendisi ve o gün idareci olanlar için bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Diğer bir konunun, 2004 yılında kendisinin Şube Müdürü olduğu dönemde Kütahya’daki alabalık üretiminin yılda 340 ton olduğu, 2013 yılında ise 5000 ton/yıl üretim kapasitesine ulaştığını ve bu rakamın denizi veya büyük gölü olmayan bir il için rekor düzeyde sayılabileceğini Kütahya’da Balık Festivali yapılmasının bunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Ayrıca son iki sendir yüzbinlerce sazan balığı yavrusunu  Kütahya’ya göndererek, su kaynaklarımızın balıklandırılmasını sağladığını bildirdi.

 İl genelinde bu örneklerin daha da artırılabileceği ancak Tarım Bakanlığında ikibuçuk yılda geliştirdiği ve uyguladığı projelerin dünya çapında önemli olduğunu bunlara örnek olarak Edremit Körfezinde balıklara yapay yuva anlamına gelen ve Türkiye’nin değil dünyanın en büyük ve başarılı yapay resif projesini uyguladıklarını, açılışını Tarım Bakanının yaptığını, uluslar arası uzmanların incelediğini, bu dünyaca ünlü ve başarılı projeyi kendisi ve ekibine ilave üniversitelerden dahil ettiği uzmanlarla uyguladığını belirtti. Yine 2014 yılı içinde uygulanacak, bütçesi meclisce onaylanan ve tanıtımı sayın Tarım Bakanımız tarafından yapılan, denizlerin kaybolmuş ağlardan temizlenmesi projesinin Türkiye’nin dünya çapında bir prestij projesi olduğunu söyleyerek, bu tür projeleri hazırlamak ve uygulamak bizim işimizin doğal bir parçasıdır dedi.  (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com