Yaradana Sığınarak Yola Çıktım!

Yaradana Sığınarak Yola Çıktım!
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen kaza ile ilgili soruşturma yapan trafik ekipleri şaşkına döndü.

Polisin şaşkınlığı, kaza yapan kamyonetin hacizli, trafik sigartasının olmadığı, frenlerinin de arızalı olduğunun ortaya çıkmasıyla daha da artarken, aracı yıllardır ehliyetsiz kullanan 60 yaşındaki MuzafferAvcı, "Bugüne kadar bana ehliyet hiç lazım olmadı ki" dedi.

Polisin yanı sıra duyanları da şaşkına çeviren olayın ortaya çıkmasını neden olan kaza dün akşam saatlerinde Akyazı ilçe Merkezi Ada Caddesi'nde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana geldi.

Akyazı ilçesine bir ziyaret için geldiği belirlenen Zeki Altın, 34 EOA 25 plakalı otomobil ile İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durarak nöbetçi polise otoyola nasıl çıkılacağını sordu. Aynı anda İsmail Göl yönetimindeki54 TP 820 minibüs, yol daralınca durmak zorunda kaldı. Bu sırnada Akyazı'nın Güzlek Köyü'nde oturan Muzaffer Avcı yönetimindeki 54 KF 425 plakalı kamyonet yol kenarındaki 2 araca çarptı.

30 YIL EHLİYET SORAN OLMAMIŞ

Kazada 3 araçta da maddi hasar meydana geldi. Kaza sonrası trafik polisleri sürücülerin evraklarını isteyince, kamyonet sürücüsü Muzaffer Avcı köyden aracın frenlerini yaptırmak için Akyazı'ya geldiğini belirterek , "Benim ehliyetim yok" dedi. Aracın ruhsatının incelendiğinde de hacizli ve yakalamalı olduğu, trafik sigortası ve muayenesinin de olmadığı ortaya çıktı. Trafik polislerinin, "Peki sen ehliyetsiz olarak bu kamyoneti nasıl kullanıyorsun?" sorusuna ise, dağ köyünde yaşadığını belirten Muzaffer Avcı, "30 yıldır araba kullanıyorum. Ama bugüne kadar bana ehliyet hiç lazım olmadı. Belki soran olmadığı için almadım. Bizim o taraflar dağ köyü olduğu için sakin olur" dedi.

'YARADANA SIĞINDIM YOLA ÇIKTIM'

Kamyonet sürücüsü Muzaffer Avcı, "Sanayide frenleri yaptırdıktan sonra sigorta ve muayenemi de yaptıracaktım" derken, polislerin "Böyle yola çıkılır mı?" sorusuna ise, "Yaradan'a sığındım yola çıktım " cevabını verdi.

Polis ekibi kamyoneti trafikten men ederken, ehliyetsiz sürücüyü de adliyeye sevk etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com