Yaralı asker konuştu

Yaralı asker konuştu
Hakkari'deki çatışmada yaralanan Jandarma Komanda Er Erhan Yakut, memleketine otobüsle gönderildiğine ilişkin iddialara açıklık getirdi.
İnegöl Orhaniye Mahallesi Mehter Sokak'taki baba evinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Jandarma Komando Er Erhan Yakut, Hakkari'deki hastanede bulunan arkadaşlarıyla raporları çıktıktan evlerine gitmek istediklerini söyledi.
 
Yakut, bu konuda komutanlarının yardımcı olduğunu, 200'er lira para verdiklerini belirterek, ''Sonra helikoptere bindik, Van'a gittik. Van'da durdu. Askeri hasta uçağı vardı. O uçağa bindik. Oradan Ankara'ya geldik..Babamı aradım 'Baba ben geliyorum, gelince konuşuruz' dedim. Otobüse binip İnegöl'e geldim. Bir baktım, böyle karışık olaylar olmuş. Yalan yanlış bilgiler var ortada'' diye konuştu. 
 
Ankara'dan İnegöl'e kendi isteğiyle geldiğini belirten Yakut, "Bana 'Seni ailen alsın' dediler. Ben de 'Babamlar zahmet etmesin diye buraya kadar gelmişiz, 4 saatlik yolu giderim' dedim. Allah'a şükür durumum iyiydi. 'Ayakta durabiliyorum, yürüyebiliyorum' dedim. Kendi isteğimle geldim. Bilseydim böyle olayların olacağını, beklerdim.'' şeklinde konuştu.
 
Birliğime geri dönmek istiyorum
 
Hakkında çıkan haberleri ''abartı'' olarak nitelendiren Yakut, ''Doğru değil o haberler. Benim ağzımdan duydular mı ki bunları yazıyorlar? Onları nereden duyduysalar yazmışlar'' diye konuştu.
 
"Kendimi toparladıktan sonra birliğime geri dönmek istiyorum.'' diyen Yakut, İnegöl'e gelirken ayağında terlik olduğunu haberlerine ilişkin de, "Ayaklarımda zaten koruyucu ilaçlar vardı. Ondan terlikle geldim. Ayakkabılarla yürüyemem zaten" dedi.
 
Yakut, ''mühimmat bittiği için bıçaklarla savaşıldı'' şeklindeki iddiaları ise ''Yalan, doğru değil. Çatışma çıktı. Biz istirahatli olduğumuz için eşofman ile direkt mevzilerimize koştuk. Sonra çatışma çıktı. Devamlı çatıştık. Sağdan soldan geldiler. Sonra vuruldum, ama mühimmat sıkıntımız hiç olmadı'' diye yalanladı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com