Yaralı Kar Perisi

Yaralı Kar Perisi
Erzurum Kış Oyunları'na damgayı 'Kar Perisi' eski bakan kızı İdil vurdu. Milli 'snowboard'cu final yarışı öncesi antrenman yaparken kalçasını kırdı. Koltukları iptal edilen uçakla hastaneye uçtu.

Erzurum Kış Oyunları'nın "kar perilerinden" Dışişleri eski Bakanı Şükrü Sina Gürel'in Milli Snowboard'cu kızı İdil Halefoğlu, kapanış yarışı öncesi yaptığı son antrenmanda rampadan düşerek kalçasını 2 yerinden kırdı.
Hemen müdahale edilen genç sporcuyu kayaklı sedyeyle önce Palandöken'deki çadır hastaneye sonra da kent merkezine indirdiler.
Doktorlar kırıkların İstanbul'da tedavisinin daha uygun olacağını söyleyince, Milli sporcu uçağa sedyeyle bindirilip, İstanbul'a yollandı. Acıbadem Hastanesi'nde (Maslak) yapılan müdahaleler sonucu sakat kalması önlenen İdil Halefoğlu: Aylardır hazırlanıyorum. Formumun zirvesindeydim. Kapanış günü ben ve arkadaşlarım tüm becerimizi sergileyecektik. Hocalarımız son bir kez daha çalışalım. Antrenmana çıktık, rampaya kadar gayet iyi geldim ama son anda dengemi yitirip çok kötü düştüm. Bir an şuurumu kaybettim.
Kendime geldiğimde canımın çok yandığını hissettim. Sakat kalacağımı düşünüp endişelendim. Uçakta 3-4 koltuğu iptal ederek beni uçurdular.
Hastanede uzmanlar durumumu inceleyip; 'Şanslısın.
Kafa üstü de düşebilirdin. İyileşeceksin ama bir süre kayak yok' dedi.
Geçen hafta da İdil Halefoğlu yarışırken tam önümde düşmüş, yine şans eseri sağlam kalkmıştı. O zaman puanı kırılan genç kızın bu defa kalça kemiği 2 yerinden kırıldı. Kim bilir belki de bu güzel 'kar prensesine' nazar değdi?

40 KAYAKÇI DANS EDECEK
Hazır söz rüzgâr gibi başlayıp biten kış oyunlarından açılmışken bir taze haber de veriyim size. Açılış ve kapanıştaki muhteşem şovlarıyla seyredenleri hayran bırakan Anadolu Ateşi'nin seneye büyük sürprizi var.
Mustafa Erdoğan bizzat arayıp anlattı bu dev projeyi. Dedi ki; "Seneye 40 kayakçı dans edecek Anadolu Ateşi'nde. Karlar üzerinde kayaklarıyla sahne alacak ve müthiş figürler yapacaklar. O 40 kişiyi çoktan tespit ettik. Yakında çalışmalara başlayacaklar. Dünyada ilk kez profesyonel kayakçılar böyle bir dans şöleninde yer alacak. Kanada, İsveç, Slovenya gibi kayak cennetlerine yapacağımız turnelerde bu performansın çok beğenileceğine eminiz..."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com