Yardım kampanyasına çağrı

Yardım kampanyasına çağrı
KÜTAHYA TİCARET BORSASI BAŞKANI AHMET ALTINKAYA, TOBB TARAFINDAN BAŞLATILAN KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

KÜTAHYA TİCARET BORSASI BAŞKANI AHMET ALTINKAYA, TOBB TARAFINDAN BAŞLATILAN KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU
Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Başkanı Ahmet Altınkaya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Afrika'da yaşanan açlık felaketi için başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.
Altınkaya, yaptığı yazılı açıklamada, Afrika'da 40 milyonun üzerinde insanın, özellikle çocukların, kuraklığın da etkisiyle şiddetli ve sürekli bir açlık tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu hatırlattı.
Son 60 yılın en büyük kuraklığının yaşandığı Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi'de, kuraklık ve açlığın çok büyük bir felaket ve insanlık dramına dönüştüğünü ifade eden Altınkaya, şunları kaydetti:
''Afrika'da yaşamaya çalışan insanlara bu zor günlerinde yardım etmemiz boynumuzun borcudur. Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı bu mübarek ramazan ayında KÜTBO olarak Afrikalılar için başlatılan kampanyaya destek olacağız. Yönetim Kurulumuzun aldığı karar kapsamında nakdi yardımda bulunacağız. Bunun yanı sıra üyelerimiz ve tüm hemşehrilerimizin gereken duyarlılığı gösterip her zamanki yardımseverliliklerini bir kez daha yapacaklarına inanıyorum.
Afrika'ya yardım etmek isteyenler, bu amaçla TOBB tarafından Türkiye İş Bankasının TOBB Şubesindeki TOBB?Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı adı altında 4375-333 numaralı Türk Lirası hesabına yardımlarını yatırabilir. Bu yardım kampanyası bir ay süresince devam edecektir. Afrika'ya yapılacak yardımlar nakdi ve ayni olarak kabul edilecektir. Ayni yardımlar için kampanya kapsamında kabul edilen ürünler; sıvı yağ (ayçiçeği yağı, kanola yağı, mısır özü yağı), toz şeker, un, makarna (çubuk), süt tozu (krema değil, klasik süt tozu), bebe bisküvisi, buğday yarması, tuz ve çocuk maması şeklindedir. Yardım etmek isteyenler, bilgi için KÜTBO'nun 223 30 43 numaralı telefon hattını arayabilir.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com