Yardım tırında silah ve mühimmat ihbarı!

Yardım tırında silah ve mühimmat ihbarı!
Gelen ihbar üzerine jandarma ekiplerinin yaptığı oporasyonda bir tırda çok sayıda silah ve mühimmat bulduğu iddia ediliyor.

Gelen ihbar üzerine Hatay İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı jandarma ekipleri Kırıkhan-Reyhanlı yolu üzerinde İnsani Yardım Vakfı (İHH)'ya ait olduğu iddia edilen bir yardım tırını durdurdu. Durdurulan tırda silah ve mühimmat olduğu iddia ediliyor.

MİT ARAMA YAPTIRMIYOR İDDİASI

Hatay'da silah yüklü olduğu şüphesiyle durdurulan TIR'da iddiaya göre İHH Bölge Müdürü ve bir MİT elemanı da bulunuyor. Jandarmanın durdurduğu TIR için MİT mensubunun arama yaptırmamakta direttiği ve aracın kendi kontrollerinde olduğunu söylediği iddia ediliyor.

Edinilen bir diğer bilgiye göre ise İçişleri Bakan'ı Efkan Ala'nın da tırın aranmaması için baskı yaptığı iddia ediliyor.

Jandarmaya gelen ihbar notunun şu içerikte olduğu öğrenildi;

"01 Ocak 2014 günü saat 16.00 sıralarında insani yardım malzemesi taşıdığı kılıfıyla içi silah dolu bir TIR'ın Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden Kilis iline doğru yola çıkacağı, sevkiyatın yapılacağı aracın plakasının 06 BR 8860 olduğu, dorsesinin ise 06 DE 3290 olduğu..."

Reyhanlı'da ihbar edilen TIR'ın durdurulması ve arama girişimi üzerine çıkan gerginlik nedeniyle CHP milletvekillerinin de bölgeye gitme kararı aldığı bildirildi.

TIR ARANMADAN SERBEST BIRAKILDI İDDİASI

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu'nun verdiği bilgiye göre ise tır aranmadan serbest bırakıldığını iddia etti. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise tırın aranmadan serbest bırakılmasını sert bir dille eleştirerek "Eğer bu tır aranmadan serbest bırakıldıysa İç İşleri Bakanı ve Jandarma Genel Komutanı görevini kötüye kullanmış demektir" dedi.

İHH'DAN AÇIKLAMA

İHH yaptığı açıklmada TIR'ın kendilerine ait olduğu bilgisini yalanladı.(MUE)
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com