Yardımcısı, Chavez’i nasıl sattı?

Yardımcısı, Chavez’i nasıl sattı?
Kanser tedavisi gören Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in yetkilerini devrettiği yardımcısı Maduro’nun gizlice ABD ile görüştüğü ortaya çıktı.

Küba’da gördüğü kanser tedavisinde sağlığı günden güne kötüye giden Chavez’in başkanlık yetkilerini devrettiği yardımcısı Nicolas Maduro’nun gizlice ABD ile görüştüğü ortaya çıktı
 
Venezuela lideri Hugo Chavez, dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip olan ülkesinde yönetimi Amerikan karşıtlığı üzerine kurdu.
 
Yıllarca Bush ve ardından Obama yönetimine karşı meydan okuyan Chavez, İran, Kore, Küba, gibi ABD’nin düşmanı olan ülkelerle çok sıkı bir dostluk kurdu. Ancak geçen yıl leğen kemiğinde teşhis edilen tümör, 59 yaşındaki Chavez’in tüm hedeflerini altüst etti.
 
Küba’nın başkenti Havana’da dört kez bıçak altına yatan Venezuela lideri, 11 Aralık’taki son ameliyatından önce başkanlık yetkilerinin büyük bir kısmını yardımcısı Nicolas Maduro’ya devretmişti. Durumu her geçen gün kötüye giden Chavez, can çekişirken, eski bir şoför olan yardımcısının ABD ile gizli görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.
 
İspanya ABC gazetesinin haberine göre, ABD yönetimi ile iyi ilişkiler kurmak isteyen Maduro, Aralık ayında Beyaz Saray’ın Latin Amerika’dan sorumlu ulusal güvenlik konseyi üyesi Ricardo Zuniga ile bir görüşme gerçekleştirdi.
 
Maduro’nun ABD’nin uluşturucu kaçakçıları listesinde olan Venezuelalı generallerin bu listeden çıkartılmasına karşılık ABD ile dostane ilişkiler kurmak istediğini yazan gazete, Maduro’nun Amerikan dışişleri bakanlığı yetkilileri ve Amerikan Uyuşturucuyla Mücadele Ajansı yetkilileriyle de bir araya geldiğini öne sürdü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com