"Yardımları" yardıma dönüştürdüler

Yardımları yardıma dönüştürdüler
Adana'daki Sarıçam Konaklama Merkezi'nde kalan Suriyeliler, kendilerine yapılan yardımlardan artırarak, ülkelerinde zor şartlar altında yaşam savaşı veren soydaşları için yardım topladı- Çadır kent sakinlerinin kendi imkanlarıyla topladıkları bir

ENSAR ÖZDEMİR - Sarıçam Konaklama Merkezi'nde kalan Suriyeliler, kendilerine yapılan yardımlardan artırarak, ülkelerinde zor şartlar altında yaşam savaşı veren soydaşları için yardım kampanyası başlattı.

Suriye'de iç savaşın başladığı dönemden bu yana Türkiye'den hemen her gün insani yardım malzemesi gönderiliyor. Yardımlara bu kez Türkiye'deki çadır kentte kalan Suriyeliler katıldı.

Kilometrelerce uzakta bulundukları ülkelerindeki savaşı yakından izleyen Suriyeliler, sınırın diğer tarafında hem savaş hem de açlıkla yüz yüze kalan yakınları için yardım kampanyası düzenledi.

12 bine yakın kişinin yaşadığı Adana Sarıçam Konaklama Merkezi'nde kalan Suriyeliler, açlıkla karşı karşıya olan akrabaları için kampanya kararı aldı. Kamp yöneticilerinden de destek isteyen Suriyeliler kısa sürede bir kamyon gıda malzemesi topladı.

Toplanan yardım malzemelerini götürecek olan ekibi çadır kentten uğurlayan konaklama merkezi yöneticisi Emrah Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 binin üzerinde Suriyeliyi uzun süredir misafir ettiklerini, Adana Valiliği, AFAD ve Türk Kızılayı olarak onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydetti.

Tesiste barınan Suriyelilerin talebi üzerine çadır kent içinde yardım kampanyası düzenlendiğini bildiren Tunç, şöyle konuştu:

"Sınırın diğer tarafında daha kötü şartlarda olanlar var. Kampta kalan Suriyeliler bize gelerek, sınırın diğer yanında kalan Suriyeliler için bir şeyler yapmak istediklerini söyleyerek bu konuda ne yapabileceklerini sordular. Türk Kızılayı ve Adana Valiliği aracılığıyla kendilerinin temin ettiği yardımları gönderebileceğimizi söyledik. Bir kamyon gıda malzemesi yola çıktı ve sınırın diğer tarafında zor şartlarda yaşayan ailelere ve çocuklara ulaştırılacak."

Yardım kampanyasının başlatılmasında rol alan Şeyh Muhammed de 700 kolilik gıda yardımını İslahiye'den Suriyeli kardeşlerine yollayacaklarını belirtti.

Muhabir: Ensar Özdemir
Yayınlayan: Tevfik Işık

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com