"Yardımsever duygularımız devam etmeli"

"Yardımsever duygularımız devam etmeli"
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası, Kız Yetiştirme Yurdu, Erkek Yetiştirme Yurdu ve Huzurevinde kalanlarla bir arada iftar yaptı.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası, Kız Yetiştirme Yurdu, Erkek Yetiştirme Yurdu ve Huzurevinde kalanlarla bir arada iftar yaptı.

Vali Kenan Çiftçi ve eşi Habibe Çiftçi ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan ve eşi Cemile Karaaslan, Sevgi Evleri, Ferdi Güzen Kız Yetiştirme Yurdu ve Erkek Yetiştirme Yurdunda hizmet almakta olan çocuklar ve Huzurevi sakinleri ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde iftar yaptı.
'BENİM EN MUTLU OLDUĞUM İFTAR'
İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda verilen iftarın ardından konuşma yapan Vali Çiftçi, “Bu benim en mutlu olduğum en fazla mütehassıs olduğum iftarlardan bir tanesi. Ben buraya geldiğimde bir basın mesajı yayınlamıştım. Basın mesajımda biz kimsesizlerin kimsesi olacağız. Yaşlılarımız bizim anne babamız gibidir. Onlara anne babamız gibi bakacağız. İnşallah bu yeni açılan huzurevinde çok rahatlardır. Eksikleri varsa arkadaşlarımızla beraber gidermeye çalışacağız. Bizim akranlarımıza ise arkadaşlarımıza nasıl davranıyorsak onlarla hangi şartlarda beraber oluyorsak onların ihtiyaçları olduğunda onları nasıl karşılıyorsak o akranlarımıza da öyle davranacağız ki öyle yapmaya çalışıyoruz. Kalacağınız yerlerin ev ortamı olabilmesi adına 2 tane olan evi 4'e çıkartarak ev ortamını sizlere hazırlıyoruz. Çocuklarımız, bizim evlatlarımız ne ise size de aynı şekilde davranacağız. Evlatlarımız ne ise siz de bizim evlatlarımızsınız. Bizim kızlarımızsınız, bizim çocuklarımızsınız. Elimizden gelen gayreti bu doğrultuda yapıyoruz. Allah da nasip etti başladığımın haftası Sevgi Evleri yazan bu kampüsü Sayın Bakanımız ve vekillerimizle beraber sizlerin hizmetine sunduk” dedi.

'YARDIMSEVER DUYGULARIMIZ DEVAM ETMELİ'
İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden hizmet almakta olanların kendi aralarında Somali'de açlık tehlikesi yaşayanlara destek olmak için topladıkları 2 bin 401 TL paranın kendilerine ulaştığını ifade eden Vali Çiftçi, “Somali de aç kalan evlatlara sizlerin de destek olması, veren el konumunda olmanız bizi mütehassıs etti. İnşallah bu yardımsever duygularınız devam eder diyorum. İnşallah şu andaki çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve gençlerimizin, kadınlarımızın kaldığı ortamları çok daha güzel yerlere getirmek üzere hepinizin Ramazan ayını kutluyorum” diye konuştu.
Daha sonra 0-6 yaş grubu çocukların bulunduğu binaya geçen Vali Kenan Çiftçi ve eşi Habibe Çiftçi ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan ve ailesi burada çocuklara hediye verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com