Yargı heyeti uyuya uyuya dava geçirdi

Yargı heyeti uyuya uyuya dava geçirdi
Ethem Sarısülük davasında mahkeme heyeti çekilme kararı aldı. Duruşmaya savcı ve bir üyenin kürsüde uyuklayan görüntüleri damga vurdu.

Ethem Sarısülük davasına bakan Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, ‘tarafsızlığından şüphe edildiği’ gerekçesiyle davadan çekildi. Duruşma sırasında savcı Mustafa Şahin ve mahkeme üyesi Cevdet Bak zaman zaman uyukladı.

Ankara’daki Gezi Parkı gösterilerine katılan Ethem Sarısülük kafasına isabet eden polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti. Sanık polis Ahmet Şahbaz hakkında ‘meşru savunmada sınırın aşılması suretiyle öldürme’ suçundan görülen davanın üçüncü duruşması dün yapıldı.

Duruşma sırasında savcı Mustafa Şahin ile üye Cevdet Bak’ın zaman zaman uyukladıkları görüldü. Bu görüntüler sosyal medyaya da yansıdı. Duruşmada uyuyan savcı Mustafa Şahin ilk duruşmada da yaşanan tartışmalar sırasında “Susun be başımız ağrıyor” diyerek avukatları ve Sarısülük ailesini azarlamıştı. Savcı Şahin, 25 Kasım’da görülen ve iki PKK ’lı ile bir liselinin ölümüne ilişkin davada da uyuklamıştı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com