"Yargı ile iktidar arasında arızalı bir ilişki var"

"Yargı ile iktidar arasında arızalı bir ilişki var"
CHP’li İlhan Cihaner, AKP iktidarının yargı üzerinde korku imparatorluğu kurduğunu iddia etti.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde "Adaletsiz Hukuk" paneline katıldı.
 
Cihaner, yargı ile iktidar arasında arızalı bir ilişki olduğunu ifade ederek, "Bugün yaşanan korkuyu hoş göremiyorum. Özellikle bir savcı, bir hakim korkuyorsa bu işi yapmamalı" dedi.
 
Cihaner, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde "Adaletsiz Hukuk" paneline katıldı. Çok sayıda vatandaşın da izlediği panelde konuşan Cihaner, AKP iktidarının yargı üzerinde korku imparatorluğunu kurduğunu belirtti.
 
Cihaner, "Bugün yaşanan korkuyu hoş göremiyorum. Özellikle bir savcı, bir hakim korkuyorsa bu işi yapmamalı. "Adaletsiz Hukuk' da tam bu konuya uygun. Türkiye'nin ceza adaleti sorunu sadece son zamanlardaki AKP davaları dediğimiz, Ergenekon, Balyoz, KCK, Oda TV değil. Daha derinde 12 Eylül'ler var. Yargı ile iktidar arasında arızalı bir ilişki var. Türkiye hiçbir zaman bir hukuk devleti olamadı. Öğrenciler, gazeteciler, yurtseverler tutuklanıyor. Güçlü bir muhalefet kurma imkanı tanınmıyor" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com