Yargı tahliye dedi, sırada başka davalar var

Yargı tahliye dedi, sırada başka davalar var
Oda TV davasının son duruşmasında eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük hakkında tahliye kararı verildi

Bunun yanında; Küçük, Ergenekon, Avcı ise Devrimci Karargah davasından tutukluluk halleri devam ettiği için cezaevinden çıkamayacak.İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde büyük salonda görülen odatv duruşmasına, tutuklu sanıklar yazar Yalçın Küçük ve eski emniyet müdürü Hanefi Avcı ile gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Doğan Yurdakul'un da aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

'YARGILANMAMIM TEK SEBEBİ YAZDIĞIM KİTAP'Eski emniyet genel müdür yardımcısı Emin Arslan'ın, sanık Hanefi Avcı'nın avukatı olarak ilk kez katıldığı duruşmayı, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve gazeteci Uğur Dündar da izledi. Duruşmada söz alan Hanefi Avcı, yargılanmasının tek sebebinin cemaatin emniyet içindeki örgütlenmesini anlatan kitabı olduğunu iddia etti. Eski Emniyet Müdürü Avcı, "Bu dava sahte delillerle yürütülmektedir" dedi. Duruşmada Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük, tahliye talebinde bulundu.

CEZAEVİNDEN ÇIKAMAYACAKLAR

Mahkeme heyeti, Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın tahliyesine karar verdi. Avcı, yargılandığı "Devrimci Karargah" davasında 15 yıl 3 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. "Ergenekon" davasında yargılanan Yalçın Küçük ise 22 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Bu hükümler nedeniyle Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı cezaevinden çıkamayacak. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com