Yargı ve TSK'da Alevi Avı!

Yargı ve TSK'da Alevi Avı!
CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, kamu kurumlarında çalışan alivelerle ilgili şok bir iddiada bulundu...

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, içlerinde Alevi Dernekleri Federasyonu (ADF), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Cem Vakfı'nın da bulunduğu 36 Alevi Derneği'nden 60 temsilciyle biraraya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı öncesi Şimşek, basın mensuplarını bilgilendirdi. Ancak Şimşek açıklamalarında farkında olmadan Org. Saldıray Berk ve Başsavcı İlhan Cihaner'i deşifre etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Şimşek, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ve aynı davada bir numaralı sanık olan Org. Saldıray Berk'in Alevi olduğunu bizzat açıkladı. Şimşek ayrıca, yine başka bir Ergenekon sanığı Albay Ali Tatar'ın da Alevi olduğunu da dile getirdi.

AKP'NİN 'ALEVİ-SİZLEŞTİRME POLİTİKASI'
İşte Şimşek'in o açıklaması: "AKP iktidarı etnik kimliklerinden ötürü Alevileri dışlıyor. Saldıray Berk, İlhan Cihaner, Ali Tatar'ın kimliğinden yola çıkıldığında; askerin, yargının içinde bir 'Alevi-sizleştirme politikası' uyguladığını görüyoruz. Bir taraftan Alevi toplumuna gelenekleriyle beraber Alevi açılımı adı altıda bir uyutmaca yaparken bir taraftan da askeri personel veya kamu personeli olan Alevileri ayıklamaya başladılar"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com