Yargıda cemaat tasfiyesi başladı!

Yargıda cemaat tasfiyesi başladı!
13'ü İstanbul’da 20 savcının görev yeri değişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı’na atandı. Çolakkadı’dan boşalan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu getirildi. Ayrıca İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze’ye, Cihan Kansız Sakarya’ya, Ercan Şafak da Kocaeli’ne, Muammer Akkaş Tekirdağ’a, Ali Güngör Anadolu yakasına  atandı. TMK’dan sorumlu Başsavcıvekili Oktay Erdoğan ise Bakırköy’e atandı. Seçen, Kansız ve Şafak, Ergenekon soruşturmalarını yürütmüştü. Ayrıca, Başsavcıvekilleri Seçen, Kansız ve Şafak’ın düz savcı olarak atandığı öğrenildi.

İŞTE SAVCILARIN TAYİN LİSTESİBİLAL ERDOĞAN İÇİN ‘ÇAĞRI KARARI’ ÇIKARMIŞTI!

Muammer Akkaş’ın 2. dalga operasyonunda 30'dan fazla kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı iddia edilmiş, ancak başsavcılığın konuya ilişkin operasyon izni vermediği öne sürülmüştü.

HATAY’DAKİ TIR’I DURDURAN SAVCI DA GÖNDERİLDİ

Sürülen savcılar arasında; Hatay’daki TIR’ı arayan Adana Özel Yetkili Savcısı Özcan Şişman, İzmir’de yolsuzluk operasyonunu yürüten İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Haydar ve Van’daki El Kaide operasyonunu yürüten Van Bölge Adliye Mahkemesi C.Başsavcısı Mustafa Alper de bulunuyor.

Savcı Akkaş’ın ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonu 2. dalgada’ Bilal Erdoğan için ‘çağrı kararı’ hazırlandığı iddia edilmişti.

OPERASYONU ZEKERİYA ÖZ YÖNETİYORDU!

TOKİ ve devlet ihalelerinde yolsuzlukla ilgili yapılan operasyon Türkiye’nin bir numaralı gündemi haline gelirken, operasyonun başındaki ismin efsane savcı Zekeriya Öz oldu.

Soruşturma, eski Ergenekon savcısı, şu anki İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz ile ona bağlı olarak görev yapan savcı Celal Kara tarafından yürütülüyordu. İkisi de görevlerinden alındı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com