Yargıda rüşvet davasında karar

Yargıda rüşvet davasında karar
Yargıda rüşvet davasında tüm sanıklara beraat karar çıktı. Mahkeme kararında ortada suç olduğunu belirtti, fakat toplanan delilerin hukuka aykırı toplandığı gerekçesi ile beraat kararı verdi.

Yüce Divan sıfatıyla toplanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Başkanı Hasan Erdoğan’ın rüşvet alma suçundan beraatına karar verdi.
 
Rüşvet aldığı iddia edilen eski Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Başkanı Hasan Erdoğan ile bu davayla birleştirilen ve rüşvet vermekle suçlanan 15 sanık hakkındaki karar, Yüce Divan'da açıklandı.
 
Rüşvet aldığı iddia edilen eski Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Başkanı Hasan Erdoğan ile bu davayla birleştirilen ve rüşvet vermekle suçlanan 15 sanık, Yüce Divan'da yargılandıkları davada beraat etti.
 
SUÇ VAR AMA...
 
Mahkeme kararında, özetle şu görüşe yer verdi: "Ortada suç var ancak delilerin toplanış biçimi hukuka aykırı. Hukuka aykırılık teşkil eden deliller üzerinden hüküm kurulamaz.”
 
OY ÇOKLUĞU İLE ALINDI
 
Anayasa Mahkemesi heyeti kararını oy çokluğu ile aldı. Başkan Haşim Kılış ile birlikte üç isim karara muhalefet etti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com